Rząd rozważa możliwość wprowadzenia przywilejów dla osób zaszczepionych przeciw Covid-19 – oświadczył wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Podkreślił, że w Polsce rośnie liczba zakażeń wariantem Delta.

Te rozmowy się na pewno toczą – powiedział wiceminister zdrowia na antenie „Polsat News” zapytany, czy polski rząd rozważa rozwiązania podobne do tych, które wprowadzono we Francji i w Grecji. „Osobiście uważam, że powinniśmy podejść do sytuacji w sposób nienakazowy. Należy ludziom tłumaczyć, dlaczego powinni się szczepić’ – oświadczył, cytowany przez portal „Polsat News”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1883 PLN    (8.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wiceminister Kraska wyraził opinię, że obecne niskie liczby zgonów i zakażeń nie powinny nas uspakajać ani usypiać społecznej czujności. „Żeby nam się nie wydawało, że sytuacja jest pod kontrolą i jesteśmy w stabilnym okresie” – zaznaczył. „Mnie niepokoi, że w Polsce zaczyna dominować mutacja Delta” – dodał.

Prezydent Francji zapowiedział, że od sierpnia obowiązek posiadania certyfikatu sanitarnego dotyczącego szczepienia bądź odporności na Covid-19 będzie wymagany od osób, które będą chciały korzystać z kawiarni, restauracji, centrów handlowych oraz osób planujących przejazd pociągiem lub długą podróż, a także odwiedzanie placówek medycznych. Z kolei w Grecji jedynie osoby z zaświadczeniami o zaszczepieniu będą mogły korzystać z restauracji, barów i kawiarni.

Zobacz także: DGP: Trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19, Polska już negocjuje dostawy

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że Węgry wprowadzają z kolei od sierpnia obowiązek szczepienia wszystkich pracowników służby zdrowia. Będą także oferować możliwość przyjęcia 3 dawki szczepionki przeciw Covid-19.

Zobacz także: Epidemiolodzy ostrzegają: szczepionki stosowane przeciwko koronawirusowi w ciągu roku mogą stać się nieskuteczne

polsatnews.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz