Paweł Rabiej w programie telewizyjnym „Warto rozmawiać” wprost przyznał, że jego partia chce zapewnić prawo do swobodnej aborcji.

Do programu zostali zaproszeni m. in. posłanka Anna Maria Siarkowska z Republikanów, należąca do klubu PiS i Paweł Rabiej z Nowoczesnej. Siarkowska przypominała, że życie człowieka zaczyna się od momentu poczęcia, z czym zgadza się nawet „znany aborcjonista” prof. Dębski.

Zdaniem Rabieja w kwestii aborcji dochodzi do konfliktem pomiędzy szacunkiem do życia, istnienia z wolnością wyboru. Siarkowska odpowiedziała, że jeśli nie uszanujemy prawa do życia, to żadne inne prawa nie będą mogły mieć właściwej ochrony, zaznaczając, że prawo do życia jest nadrzędne wobec prawa wyboru.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Aborcja eugeniczna zostanie wreszcie zdelegalizowana? Episkopat popiera projekt obywatelski

W dyskusji obecna była także także Kaja Godek z fundacji Życie i Rodzina, matka dziecka z zespołem Downa. To, że ktoś urodził się z niepełnosprawnością to jedno, ale on musi mieć też świadomość, że codziennie 2-3 takich jak on zabija się, bo są tacy jak on. Trzeba to zmienić – powiedziała.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W odpowiedzi Paweł Rabiej, który zarzucił Godek narzucanie innym swojej ideologii. Naszym zdaniem nie trzeba tego zmieniać. Pani jest oczywiście przedstawicielką pewnej ideologii, którą nazywa pani pro-life, de facto chodzi o ideologię która chce zakazać aborcji. My jako partia liberalna stoimy na stanowisku, że jeśli ktoś nie chce dokonywać aborcji, zabijać dzieci – w pani języku – to tego nie robi. Jeśli to jest zbieżne z jego wartościami, to jest jego wybór – powiedział polityk Nowoczesnej.

A jeśli ktoś chce zabijać dzieci? – zapytała Godek. To niech to zrobi. To jest jego wybór. To jest wybór światopoglądowy, życiowy i wybór odpowiedzialnego człowieka – powiedział Paweł Rabiej.

Kresy.pl / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz