Nowy projekt obywatelski jest popierany przez wiele środowisk pro-life i Episkopat.

Jak pisze „Rzeczpospolita”, „Obywatelski projekt ustawy eliminujący z obecnych przepisów tzw. eugeniczną przesłankę do przerwania ciąży jest już w Sejmie. Pod koniec ubiegłego tygodnia wraz z zawiadomieniem o utworzeniu komitetu inicjatywy ustawodawczej #ZATRZYMAJ ABORCJĘ trafił do marszałka Marka Kuchcińskiego. Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie zgłosi on zastrzeżeń, to stojąca za inicjatywą Fundacja Życie i Rodzina Kai Godek będzie mogła rozpocząć zbiórkę podpisów. Na zebranie minimum 100 tys. będzie miała trzy miesiące. Jakiś czas zajmie ich weryfikacja, ale wszystko wskazuje na to, że w pierwszym kwartale 2018 r. Sejm kolejny raz (piąty w ostatnich latach) zajmie się obywatelskim projektem ustawy, którego celem jest większa ochrona życia nienarodzonych.”

Wiele wskazuje na to, że dzięki głosom posłów PiS, Kukiz ’15 oraz posłów niezależnych, ustawa zostanie przyjęta. „Gdy wejdzie w życie, ograniczy liczbę legalnych aborcji praktycznie do zera (w 2015 r., powołując się na przesłankę eugeniczną, dokonano w Polsce 1000 z 1044 zabiegów przerwania ciąży)” – informuje „Rzeczpospolita”.

Projekt ma poparcie biskupów, którzy zapoznali się z jego zapisami na zebraniu w Zakopanem w czerwcu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Fundacja Pro-Prawo do Życia skarży szpitale z powodu braku informacji o liczbie aborcji 

Kresy.pl / Rzeczpospolita

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • ka9q
      ka9q :

      @tagore Większość Polaków akceptuje, na razie pod pozorem eugenicznym dokonuje się normalnych aborcji. Ilość inicjatyw społecznych z ogromną ilością podpisów świadczy o tym, że to mniejszość chce aborcji. Ostatnia inicjatyw Ordo Iuris miała z tego co pamiętam około miliona podpisów