Rosyjski prezydent zaznaczył jednocześnie, że ukraiński sprzęt wojskowy, w tym okręty, pozostaje w fatalnym stanie.

Podczas czwartkowego spotkania z przedstawicielami prasy drukowanej i agencji prasowych w Moskwie Putin oświadczył, że korzystając z okoliczności chciałbym powiedzieć, że chcemy kontynuować proces pokojowy. Jesteśmy gotowi zwrócić Ukrainie jej okręty wojenne pozostałe na Krymie, tak samo jak wyposażenie lotnicze oraz pojazdy opancerzone.

Ten sprzęt wojskowy pozostaje w strasznym stanie – ale to nie jest nasza sprawa. Pozostają w takim stanie i nikt ich nie serwisował od tylu lat – dodał Władimir Putin.

CZYTAJ TAKŻE: Krym zyskał połączenie z kontynentalną Rosją [+VIDEO]

Według wypowiedzi rosyjskiego prezydenta do przekazania pozostaje kilkanaście okrętów i samolotów wojskowych. Jeżeli chodzi o okręty, uważam, że najlepiej jakby zjawili się po nie ukraińscy serwisanci i je zabrali. Możemy pomóc przetransportować je do Odessy – zaznaczył rosyjski przywódca.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Putin dodał również, że na Krymie znajdują się także znaczące składy ukraińskiej amunicji, jednak według rosyjskich ekspertów wojskowych nie nadają się one do transportu i muszą zostać zutylizowane. Jesteśmy gotowi zaprosić ukraińskich wojskowych, aby wzięli udział w utylizacji tej amunicji – zapowiedział rosyjski prezydent.

Do słów Putina już w czwartek bardzo krytycznie odniosła się wiceprzewodnicząca ukraińskiego parlamentu Irina Geraszczenko. Napisała w serwisie Facebook: Nie sprzedamy Krymu za okręty, nie poddamy się ani nie wymienimy ich. Wiceszefowa parlamentu dodała: To są nasze okręty ukradzione przez Putina. Najeźdźcy doprowadzili je do fatalnego stanu, tak jak cały Krym. Wszystko co dotyka „rosyjski świat” jest niszczone. Odzyskamy Krym i całą ukraińską własność, w tym nasze okręty. Tak samo jak Donbas.

Kresy.pl / unian.info

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. ERA222
    ERA222 :

    Co niby jest ukraińskie ? Nie istnieje takie państwo. To częśc rosji. Z kąd taka moja opinia ? Bylem tam kilka -na kresach. Zauwazyłem ze zyje tam zlepek róznych narodowości i kultur ludzi. Wiar jest conajmniej 5. Języki ze 3. Histori nie uczą bo nie ma czego uczyc skoro nigdy nie istnieli a są wytworem zsrr. Jeszcze teraz wmawiają nam ze toczą wojne ? Jaką wojne ? To zwykle mordowanie cywilów na terenach bogatych w złoza gazu i minerałów. Młodych chłopakow po studiach siłą biorą do tego ich niby wojska a tych wszystkich nieuków, ludzi bez większego wykształcenia zostawiają i omijają jak gowno. Powinnismy przestac wspierac ich politycznie bo to nie sluzy zwyklym ludziom a jedynie kaście ruskiej. Powinnismy juz dawno wkroczyc wojskiem do Lwowa, na Wołyń, do Halicza.