Członek administracji amerykańskiej poinformował w czwartek agencję Reutera, że Władimir Putin i Donald Trump uzgodnili podczas szczytu w Helsinkach, że siły irańskie muszą opuscić Syrię.

Temat Iranu w Syrii miał być dyskutowany podczas prywatnej rozmowy przywódców USA i Rosji. Anonimowy urzędnik z Białego Domu dodał, że choć Putin co do zasady zgodził się z Trumpem, podkreślił jednocześnie, że wycofanie Iranu z Syrii nie będzie łatwym przedsięwzięciem. Powiedział także, że doradca ds. bezpieczeństwa narodowego, John Bolton, spotka się w przyszłym tygodniu z szefem rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Nikołajem Patruszewem w Genewie, aby omówić kwestię syryjską, w tym obecność Iranu i broni chemicznej.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

930.62 PLN    (4.23%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według informacji podanych przez rzeczniczkę Białego Domu, Sarę Huckabee Sanders, Bolton uda się również na Ukrainę i do Izraela. Anonimowy urzędnik poinformował również, że podczas rozmów w Helsinkach, Putin i Trump omówili także nierozprzestrzenianie broni nuklearnej, ale nie poczyniono żadnych konkretnych kroków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trump walczy z globalizmem i lewicą, nie Putinem

kresy.pl / times of israel / reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz