Członek administracji amerykańskiej poinformował w czwartek agencję Reutera, że Władimir Putin i Donald Trump uzgodnili podczas szczytu w Helsinkach, że siły irańskie muszą opuscić Syrię.

Temat Iranu w Syrii miał być dyskutowany podczas prywatnej rozmowy przywódców USA i Rosji. Anonimowy urzędnik z Białego Domu dodał, że choć Putin co do zasady zgodził się z Trumpem, podkreślił jednocześnie, że wycofanie Iranu z Syrii nie będzie łatwym przedsięwzięciem. Powiedział także, że doradca ds. bezpieczeństwa narodowego, John Bolton, spotka się w przyszłym tygodniu z szefem rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Nikołajem Patruszewem w Genewie, aby omówić kwestię syryjską, w tym obecność Iranu i broni chemicznej.

Według informacji podanych przez rzeczniczkę Białego Domu, Sarę Huckabee Sanders, Bolton uda się również na Ukrainę i do Izraela. Anonimowy urzędnik poinformował również, że podczas rozmów w Helsinkach, Putin i Trump omówili także nierozprzestrzenianie broni nuklearnej, ale nie poczyniono żadnych konkretnych kroków.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trump walczy z globalizmem i lewicą, nie Putinem

kresy.pl / times of israel / reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz