Kardynał Raymond Burke w wywiadzie dla Catholic Action for Faith and Family odniósł się do niedawno ujawnionych informacji o skali problemu pedofilii w Kościele Katolickim w USA.

Kardynał Burke zauważył, że dotychczasowe wysiłki Kościoła w walce z pedofilią nie przyniosły pożądanych skutków. „Po badaniach z 2002 r., które powstały w 2002 r. w następstwie kryzysu molestowań seksualnych, stało się jasne, że większość aktów przemocy to w gruncie rzeczy akty homoseksualne popełniane z młodzieńcami. Podjęto próbę przeoczenia lub odrzucenia tego. Teraz wydaje się jasne w świetle tych ostatnich strasznych skandali, że rzeczywiście istnieje kultura homoseksualna, nie tylko wśród duchowieństwa, ale nawet wewnątrz hierarchii, która musi zostać oczyszczona u podstaw. Jest to oczywiście nieuporządkowana tendencja” – stwierdził kard. Burke.

Kard. Burke podkreślił, że Kościół posiada wypróbowane metody likwidowania tego zjawiska. „Wszystkie procedury istnieją w dyscyplinie Kościoła i istniały przez wieki. Potrzebne jest uczciwe dochodzenie w sprawie domniemanej sytuacji poważnej niemoralności, po której następują skuteczne działania mające na celu ukaranie winnych i zachowanie czujności, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się podobnych sytuacji” – ocenił były prefekt Sygnatury Apostolskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kardynał Burke przestrzega przed papolatrią

Według kardynała, kryzys pedofilski w Kościele jest potęgowany przez „kulturę skierowaną przeciwko życiu”, w tym przez masowe stosowania antykoncepcji i podważanie instytucji małżeństwa. Zaapelował również do papieża Franciszka, aby ten umocnił dyscyplinę w Kościele aby „podjął działania zgodnie z procedurami, które są dane w dyscyplinie Kościoła. Właśnie to skutecznie rozwiąże sytuację.”

Niedawno w stanie Pensylwania opublikowano liczący ponad tysiąc stronic raport na temat nadużyć seksualnych w sześciu diecezjach katolickich tego stanu. 14 sierpnia został on przedstawiony przez prokuratora generalnego stanu, któremu towarzyszyły ofiary księży pedofilów. Raport twierdzi, że były ordynariusz diecezji Pittsburgh, kard. Donald Wuerl, miał sugerować, aby czyny pedofilskie księży otoczyć „kręgiem dyskrecji”.

kresy.pl / lifesitenews

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. dls Maverick
  dls Maverick :

  Spojrzcie na punkt 3…to wszystko wyjasnia…
  Jestes katolik?? To sprawdz ponizsze wersety w Biblii, nie len sie!
  1. Bog, nasz Ojciec ma na imie Jehovah (Jahwe). Ksiega Izajasza 42:8 (Dlaczego Watykan zabrania uzywania Imienia Boga? (Jeremiasza 23:27)). Imie Boga Jehowa lub Jahwe powtarza sie w Biblii 7 tys razy.
  Jezus zna imie Boga i sie nim poslugiwal (Jana 17:25, 26).
  Bog chce abysmy sie zwracali do Niego po imieniu (Psalm 105:1).
  Bog ma na imie Jehowa i jest jeden. Izajasza 45:5-6.
  2. Dusza nasza jest smiertelna: Ksiega Ezehiela 18:4.
  3. Ksieza powinni miec zone i dzieci: I List do Tymoteusza 3:2 (stad coniektorzy ksieza katoliccy to zboczency, nie przestrzegaja Biblii).
  4. Homoseksualizm jest zabroniony: Ksiega Kaplanska 18:22
  5. Nie wolno jednoczesnie wspolzyc z osobami obydwu plci:
  Ksiega Kaplanska 20:13
  6. Nie bylo trzech kroli tylko Medrcy ze Wschodu: Sw. Mateusza 2:1-3
  Nie przyszli oni do zlobu tylko do domu, gdzie mieszkal Pan Jezus
  majac juz 2 latka: Sw. Mateusza 2:11 (Czemu Watykan to pozmienial..?.)
  7. Pan Jezus mial rodzenstwo: 4 ch braci i 2 siostry:
  Sw. Mateusza 13:54-56. Sw. Marka 3:32-34
  8. Kaplan nie moze pic wina w czasie Mszy: Ksiega Kaplanska 10:9 (!!)
  9. Rozwod, zasady: Ksiega Powtorzonego Prawa 24:1-3 (Jesli zona zdradza, maz jej wrecza list rozwodowy i bez pozwolenia ksiezy ma rozwod).
  10. Nie wolno sie modlic do obrazow, statuetek, wizerunkow:
  Dzieje 17:29, II List do Koryntian 5:7, Ksiega Izajasza 44:17-19
  – masz sie modlic tylko do Boga: Ksiega. Wyjscia 20:4-5.
  11. Glowa Kosciola jest wciaz zywy Jezus Chrystus, nie papiez, patriarcha czy guru:
  List do Kolosan 1:18; List do Efezjan 5:23. W Biblii nie ma takiego slowa: papiez.
  12. Planeta nasza: Ziemia jest niezniszczalna. Ks. Psalmow 104:5
  13. Zwierzeta tez maja dusze: Przyslow: 12:10
  14. Aby ogladac Boga, musisz przejsc przez Jezusa. Jana 14:6.
  W Biblii Swietej nie ma takich slow jak: Trojca Sw, papiez, czysciec. To tylko czesc prawdy wynikajacej z Biblii Swietej.