Dzisiaj w Sejmie odbędą się czytania dwóch projektów ustaw dotyczących aborcji.

Episkopat przypomniał w środę, że „prawo do życia nie jest kwestią tylko religijną czy światopoglądową, ale wynika z prawa naturalnego i powszechnie uznanej godności człowieka. Tak jak niejednokrotnie podkreślaliśmy, zamiast aborcji zawsze można oddać dziecko do adopcji”. Biskupi zaapelowali do parlamentarzystów o poparcie antyaborcyjnej inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”.

„Przypominamy również, iż ci, którzy respektują prawa człowieka – a wśród nich pierwszym jest prawo do życia – nie powinni popierać projektów prawnych skierowanych przeciwko życiu. W tym ważnym czasie pamiętajmy o słowach naszego rodaka – św. Jana Pawła II: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości” – apelują biskupi.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wczoraj informowaliśmy, że „Rzeczpospolita” podała, iż PiS zamierza „zamrozić” ustawę antyaborcyjną po pierwszym czytaniu.

Pomimo powszechnego oczekiwania, że PiS bez problemu poprze projekt pro-life, okazuje się, że w tej materii woli prowadzić polityczną grę. „Tymczasem według informacji „Rzeczpospolitej” we wtorek na posiedzeniu klubu PiS postanowiono, że obie propozycje trafią do komisji i tam zostaną… zamrożone” – podaje „Rzeczpospolita”. Dziennik wskazuje, że Jarosław Kaczyński wolałby, aby temat nie był omawiany w Sejmie, lecz żeby rozstrzygnięcie przyniósł Trybunał Konstytucyjny, w którym leży wniosek grupy posłów o zbadanie konstytucyjności tzw. przesłanki eugenicznej do aborcji. Dziennik podkreśla, że taka taktyka może przynieść straty partii rządzącej. Jeśli Trybunał Konstytucyjny stwierdzi, że tzw. przesłanka eugeniczna jest niezgodna z ustawą zasadniczą, wówczas projekt „Zatrzymaj Aborcję” straci rację bytu, lecz, jak podkreśla „RP”, „nie trudno dostrzec w takim działaniu tchórzostwa”.

Kresy.pl / Episkopat.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz