Poseł Jacek Wilk zostaje w Klubie Kukiz’15

Niedawno władze Kongresu Nowej Prawicy zarzuciły Jackowi Wilkowi przywłaszczenie partyjnych funduszy.

Na informacje władz KNP, Paweł Kukiz zareagował zawieszeniem Jacka Wilka w prawach członka klubu parlamentarnego Kukiz’15. Poinformowano równocześnie, że Wilk będzie przywrócony jako członek partii tylko po udowodnieniu swojej niewinności.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Wilk w ostateczności został przywrócony jako członek klubu. Jednak pojawiły sie problemy w jego relacjach z Januszem Korwinem-Mikke. Wilk niedawno został członkiem partii Wolność kierowanej przez Korwin-Mikkego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Klub KUKIZ’15 przywrócił kol. Jackowi Wilkowi prawa członka. Ja natomiast po konsultacji z Prezydium wniosłem do Sądu Partyjnego wniosek o usunięcie Go z Partii. Kol.Wilk miał 10 dni na wyjaśnienie swojego co najmniej dziwnego zachowania w/s pieniędzy KNP (faktom nie zaprzecza!). Ponadto Jego zachowanie w/s przynależności do K’15 (10 dni temu oświadczył, że z niego wystąpił) uprawdopodobnia podejrzenie, że i w innych sprawach mija się z prawdą” – napisał Janusz Korwin-Mikke na Facebooku.

Wilk zareagował na te słowa Korwina-Mikkego stwierdzeniem, że „Prezes wykazał się lekką nerwowością”. Wilk zapowiedział, że wkrótce postara się wszystko wyjaśnić swoim partyjnym kolegom. Podkreślił również, że sprawy partyjne nie powinny być przedmiotem publicznej dyskusji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Poseł Wilk dołączył do partii Wolność

Kresy.pl / Do Rzeczy

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz