Do Sejmu wpłynął projekt ustawy posłów PiS i Kukiz ’15 przewidujący ułatwienia w prowadzeniu handlu w soboty i niedziele przez rolników oraz ich domowników – poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl. Nowe regulacje mają zapewnić alternatywę dla zakupów w dużych sieciowych marketach.

Zamiast supermarketów i dyskontów w niedziele mają być czynne miejskie stragany, na których handlować mają rolnicy lub osoby prowadzące z nimi gospodarstwa rolne – napisał portal w sobotę. Projekt ma rozszerzyć rynek zbytu dla żywności wyprodukowanej przez rolników.  „Gmina udostępniałby w sobotę i niedzielę miejsca dla rolników, którzy chcą sprzedawać swoje produkty” – napisano w uzasadnieniu projektu ustawy. Nowe regulacje mają też zapewnić alternatywę dla zakupów w dużych sieciowych marketach.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Projekt został złożony przez posłów PiS i Kukiz ’15. Zdaniem pomysłodawców, taka regulacja stworzy lokalną sieć sprzedaży bezpośredniej dla lokalnych produktów rolniczych. Miałaby także pogłębić powiązania producentów z konsumentami.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Lidl otworzy część sklepów w niedziele. Związkowcy nie kryją oburzenia

Miejsce do prowadzenia handlu przez rolników oraz ich domowników w sobotę i niedzielę wyznaczy rada gminy w uchwale, a rolnicy handlujący w weekendy będą zwolnieni z opłaty targowej. Tym zwolnieniem będą objęci wszyscy rolnicy oraz ich domownicy, którzy będą prowadzić handel na zasadach określonych w projektowanej ustawie.

W projekcie określono dokładnie definicje rolnika, domownika, artykułów rolno-spożywczych, handlu oraz czynności związanych z handlem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Biedronka otwiera sklepy w niedziele. Związkowiec: pracownicy idą na zwolnienia, nie chcą pracować

wiadomoscihandlowe.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz