Dwóch ukraińskich żołnierzy piechoty morskiej, zabiło czterech kolegów, a następnie próbowali to ukryć podkładając ogień i materiały wybuchowe na miejscu zbrodni.

Ukraińska Prokuratura Generalna poinformowała po zatrzymaniu podejrzanych żołnierzy, że na ciałach ofiar odkryto rany postrzałowe, a w pomieszczeniu, w którym się znajdowały znaleziono oznaki próby ukrycia przestępstwa poprzez podpalenie i podłożenie materiałów wybuchowych.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4599.49 PLN    (20.9%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Do morderstwa doszło w okolicach wsi Szyrokyne nad Morzem Azowskim, położonej tuż przy linii frontu w konflikcie z separatystami z samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. Wcześniej ukraińskie media podawały, że przed zdarzeniem pomiędzy sprawcami a ofiarami doszło do konfliktu w trakcie spożywania alkoholu. W jego efekcie doszło do strzelaniny.

ZOBACZ TAKŻE: Ukraina: zwolniono głównego psychiatrę armii. Miał twierdzić, że 93 proc. weteranów stanowi zagrożenie

Portal „Ukrainska Prawda” przypomniała, że w październiku zeszłego roku główny prokurator wojskowy Ukrainy Anatolij Matios informował, iż od początku konfliktu w Dobasie tzw. pozabojowe straty w armii wyniosły 2150 żołnierzy.

Walki w ukraińskim Donbasie, gdzie separatyści ogłosili powstanie dwóch tzw. republik ludowych, donieckiej i ługańskiej, trwają od wiosny 2014 roku. W ich wyniku śmierć poniosło ponad 10 tysięcy osób.

Kresy.pl / interia.pl / unian.info

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz