Dwóch ukraińskich żołnierzy piechoty morskiej, zabiło czterech kolegów, a następnie próbowali to ukryć podkładając ogień i materiały wybuchowe na miejscu zbrodni.

Ukraińska Prokuratura Generalna poinformowała po zatrzymaniu podejrzanych żołnierzy, że na ciałach ofiar odkryto rany postrzałowe, a w pomieszczeniu, w którym się znajdowały znaleziono oznaki próby ukrycia przestępstwa poprzez podpalenie i podłożenie materiałów wybuchowych.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Do morderstwa doszło w okolicach wsi Szyrokyne nad Morzem Azowskim, położonej tuż przy linii frontu w konflikcie z separatystami z samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. Wcześniej ukraińskie media podawały, że przed zdarzeniem pomiędzy sprawcami a ofiarami doszło do konfliktu w trakcie spożywania alkoholu. W jego efekcie doszło do strzelaniny.

ZOBACZ TAKŻE: Ukraina: zwolniono głównego psychiatrę armii. Miał twierdzić, że 93 proc. weteranów stanowi zagrożenie

Portal „Ukrainska Prawda” przypomniała, że w październiku zeszłego roku główny prokurator wojskowy Ukrainy Anatolij Matios informował, iż od początku konfliktu w Dobasie tzw. pozabojowe straty w armii wyniosły 2150 żołnierzy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Walki w ukraińskim Donbasie, gdzie separatyści ogłosili powstanie dwóch tzw. republik ludowych, donieckiej i ługańskiej, trwają od wiosny 2014 roku. W ich wyniku śmierć poniosło ponad 10 tysięcy osób.

Kresy.pl / interia.pl / unian.info

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz