Jak podała Polska Agencja Prasowa, na pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego podczas protestów środowisk lewicowych pojawił się numer „Aborcji bez granic”. Symbol Polski Walczącej został zaklejony logiem strajku kobiet.

Członkowie protestu proaborcyjnego, który odbył się w środę w Warszawie zdewastowali pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego – poinformował PAP.

Zobacz też: Córka prezydenta Dudy opowiedziała się po stronie protestującej lewicy

Jak pokazują zdjęcia zamieszczone w mediach społecznościowych, na pomniku został namalowany numer „Aborcji bez granic”, a na symbol Polski Walczącej naklejone zostało logo strajku kobiet. Pod nim zawisła flaga środowisk LGBT.

„Ciekawe czy widziały to już dwie Panie Kombatantki, które dziś przed kamerami popierały protesty, mówiąc, że to jest walka o wolność i godność” – skomentował Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Kasprzyk.

Zobacz też: Prof. Simon: Proaborcyjne protesty nie powodują zagrożenia epidemiologicznego, Wszystkich Świętych owszem

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Do sprawy odniósł się także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski „Pomazany został Pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w @warszawa. Miejskie służby są w drodze i niezwłocznie go oczyszczą. Wiem też, że część protestujących zaczęła to robić – brawo! Apeluję, nie niszczmy symboli, które łączą!” – napisał na Twitterze Trzaskowski.

Zobacz też: Trzaskowski o Marszu Niepodległości: Nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń

Kresy.pl/PAP/Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz