Zdaniem prof. Krzysztofa Simona, odwiedziny cmentarzy w dniu Wszystkich Świętych generują duże zagrożenie epidemiologiczne. Ekspert ma odmienne zdanie w kwestii proaborcyjnych protestów, które odbywają się od czwartku na ulicach polskich miast. “(…) to nie jest jakieś wielkie zagrożenie koronawirusem” – deklaruje.

Demonstracje w maskach i w odległości na powietrzu to nie jest jakieś wielkie zagrożenie koronawirusem – ocenił w rozmowie z “Dziennikiem gazetą Prawną” profesor Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Ten sam ekspert, na początku października twierdził, że wielkie zagrożenie epidemiologiczne będą generowały odwiedziny cmentarzy na Wszystkich Świętych.

“Odwiedzanie cmentarzy 1 listopada jest w tym roku niemożliwe” – deklarował prof. Simon w rozmowie z “Gazetą Wrocławską”. “Ten tłok będzie zabójczy, tłumy przy wejściu, to jakiś absurd” – dodawał.

“Oczywiście zmarłym należy się szacunek, sam mam bliskie osoby na cmentarzach. Ale można je odwiedzić w innym terminie” – deklarował profesor Simon.

Zdanie eksperta na temat proaborcyjnych protestów jest odmienne. “Demonstracje w maskach i w odległości na powietrzu to nie jest jakieś wielkie zagrożenie koronawirusem” – zadeklarował w rozmowie z DGP.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na czwartkowym posiedzeniu Trybunał Konstytucyjny obradujący w pełnym składzie uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dopuszczające tzw. aborcję eugeniczną.

Zgodnie z wyrokiem, od którego zdania odrębne złożyli sędziowie Piotr Pszczółkowski i Leon Kieres, niezgodny z konstytucją jest artykuł ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, który dopuszczał aborcję w wypadku podejrzenia ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby nienarodzonego dziecka.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Trzaskowski o Marszu Niepodległości: Nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń

Wyrok Trybunału wywołał protesty środowisk proaborcyjnych.

Zobacz także: „Wypier…ać”, „Jeb… PiS”, „Precz z Kościołem” – kolejne protesty przeciwko decyzji TK ws. aborcji eugenicznej [+VIDEO/+FOTO]

gazetawroclawska.pl / gazetaprawna.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply