Zdaniem prof. Krzysztofa Simona, odwiedziny cmentarzy w dniu Wszystkich Świętych generują duże zagrożenie epidemiologiczne. Ekspert ma odmienne zdanie w kwestii proaborcyjnych protestów, które odbywają się od czwartku na ulicach polskich miast. „(…) to nie jest jakieś wielkie zagrożenie koronawirusem” – deklaruje.

Demonstracje w maskach i w odległości na powietrzu to nie jest jakieś wielkie zagrożenie koronawirusem – ocenił w rozmowie z „Dziennikiem gazetą Prawną” profesor Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Ten sam ekspert, na początku października twierdził, że wielkie zagrożenie epidemiologiczne będą generowały odwiedziny cmentarzy na Wszystkich Świętych.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5424.39 PLN    (24.65%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Odwiedzanie cmentarzy 1 listopada jest w tym roku niemożliwe” – deklarował prof. Simon w rozmowie z „Gazetą Wrocławską”. „Ten tłok będzie zabójczy, tłumy przy wejściu, to jakiś absurd” – dodawał.

„Oczywiście zmarłym należy się szacunek, sam mam bliskie osoby na cmentarzach. Ale można je odwiedzić w innym terminie” – deklarował profesor Simon.

Zdanie eksperta na temat proaborcyjnych protestów jest odmienne. „Demonstracje w maskach i w odległości na powietrzu to nie jest jakieś wielkie zagrożenie koronawirusem” – zadeklarował w rozmowie z DGP.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na czwartkowym posiedzeniu Trybunał Konstytucyjny obradujący w pełnym składzie uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dopuszczające tzw. aborcję eugeniczną.

Zgodnie z wyrokiem, od którego zdania odrębne złożyli sędziowie Piotr Pszczółkowski i Leon Kieres, niezgodny z konstytucją jest artykuł ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, który dopuszczał aborcję w wypadku podejrzenia ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby nienarodzonego dziecka.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Trzaskowski o Marszu Niepodległości: Nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń

Wyrok Trybunału wywołał protesty środowisk proaborcyjnych.

Zobacz także: „Wypier…ać”, „Jeb… PiS”, „Precz z Kościołem” – kolejne protesty przeciwko decyzji TK ws. aborcji eugenicznej [+VIDEO/+FOTO]

gazetawroclawska.pl / gazetaprawna.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz