„Miasto nie rejestruje żadnych demonstracji, dlatego że zakazują tego przepisy. Nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń” – oświadczył w środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

We wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski został zapytany o możliwość organizacji Marszu Niepodległości – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). „Miasto nie rejestruje żadnych demonstracji, dlatego że zakazują tego przepisy. Nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń” – odpowiedział Trzaskowski.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

170 PLN    (0.77%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował, że organizacja Marszu Niepodległości jest planowana mimo epidemii. Jako argument za organizacją wydarzenia podał przykład obecnych manifestacji przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

„Jeśli zgromadzenia środowisk lewackich odbywają się bez problemu, wręcz przy zabezpieczeniu takich zgromadzeń przez policję, to oznacza, że służby państwowe akceptują sytuację, w której w trakcie trwającej rzekomej pandemii mogą odbywać się zgromadzenia” – oświadczył Bąkiewicz.

W odniesieniu do omawianej kwestii Trzaskowski zadeklarował, że aktualnie mamy do czynienia ze „spontanicznymi demonstracjami”, które nie są rejestrowane. „Marsz Niepodległości to planowana demonstracja (…) i nie może się odbywać w związku z przepisami mówiącymi o epidemii” – powiedział.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Miasto nie rejestruje żadnych demonstracji, dlatego że zakazują tego przepisy” – dodał.

„Ja jasno mówię, że nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń, natomiast jeśli chodzi o to, co dzieje się spontanicznie – na to wpływu nie mamy” – powiedział Trzaskowski. Dodał, że Marsz Niepodległości na pewno nie może się odbyć „w sposób zaplanowany”.

Zobacz także: Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej i Straży Marszu Niepodległości nie dopuścili do profanacji kościołów

pap / fakty.interia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz