“Miasto nie rejestruje żadnych demonstracji, dlatego że zakazują tego przepisy. Nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń” – oświadczył w środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

We wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski został zapytany o możliwość organizacji Marszu Niepodległości – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). “Miasto nie rejestruje żadnych demonstracji, dlatego że zakazują tego przepisy. Nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń” – odpowiedział Trzaskowski.

Prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował, że organizacja Marszu Niepodległości jest planowana mimo epidemii. Jako argument za organizacją wydarzenia podał przykład obecnych manifestacji przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

“Jeśli zgromadzenia środowisk lewackich odbywają się bez problemu, wręcz przy zabezpieczeniu takich zgromadzeń przez policję, to oznacza, że służby państwowe akceptują sytuację, w której w trakcie trwającej rzekomej pandemii mogą odbywać się zgromadzenia” – oświadczył Bąkiewicz.

W odniesieniu do omawianej kwestii Trzaskowski zadeklarował, że aktualnie mamy do czynienia ze “spontanicznymi demonstracjami”, które nie są rejestrowane. “Marsz Niepodległości to planowana demonstracja (…) i nie może się odbywać w związku z przepisami mówiącymi o epidemii” – powiedział.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

“Miasto nie rejestruje żadnych demonstracji, dlatego że zakazują tego przepisy” – dodał.

“Ja jasno mówię, że nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń, natomiast jeśli chodzi o to, co dzieje się spontanicznie – na to wpływu nie mamy” – powiedział Trzaskowski. Dodał, że Marsz Niepodległości na pewno nie może się odbyć “w sposób zaplanowany”.

Zobacz także: Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej i Straży Marszu Niepodległości nie dopuścili do profanacji kościołów

pap / fakty.interia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply