Polski resort dyplomacji poinformował w piątek, że minister Jacek Czaputowicz spotka się z amerykańskim sekretarzem stanu Mikiem Pompeo z okazji zaczynającej się w poniedziałek wizyty szefa MSZ w USA.

Szef polskiego MSZ jedzie do Stanów Zjednoczonych w związku z planowaną na wtorek, 22 maja debatą pod jego przewodnictwem w nowojorskiej siedzibie ONZ na temat znaczenia prawa humanitarnego i ochrony cywilów w konfliktach. W organizowanej w Radzie Bezpieczeństwa ONZ debacie weźmie udział m.in. sekretarz generalny Organizacji Antonio Guterres.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8369.32 PLN    (38.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Polskie MSZ zapowiedziało, że w dniu poprzedzającym wizytę w siedzibie ONZ Jacek Czaputowicz pojedzie do Waszyngtonu, gdzie odbędzie spotkanie z sekretarzem stanu USA. Rozmowy szefów dyplomacji mają według komunikatu polskiego MSZ dotyczyć „m.in. perspektywy rozwoju współpracy polsko-amerykańskiej, relacje transatlantyckie oraz bezpieczeństwo regionalne i globalne, w tym przygotowania do tegorocznego szczytu NATO”.

CZYTAJ TAKŻE: Andrzej Duda liczy na spotkanie z Trumpem jeszcze w tym roku

Przebywający obecnie w USA prezydent Polski Andrzej Duda nie spotka się w Stanach Zjednoczonych z ważnymi przedstawicielami amerykańskiego rządu, w tym z Donaldem Trumpem, kiedy amerykański przywódca spotkał się m. in. z prezydentem Uzbekistanu. Według wcześniejszych nieoficjalnych informacji, przedstawiciele Polski mają mieć problemy z organizacją spotkań na najwyższym szczeblu, do czasu rozwiązania konfliktu z Izraelem ws. ustawy o IPN. Zaprzeczali temu przedstawiciele polskiego MSZ.

Kresy.pl / onet.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz