Zmarła trzecia zakonnica z Chełmna zarażona koronawirusem

We wtorek podano informację o śmierci 98-letniej siostry zakonnej z klasztoru szarytek w Chełmnie. To już trzecia zakonnica z tego klasztoru, która zmarła po zarażeniu koronawirusem.

Rzecznik prasowa jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu Izabela Hirsch-Lewandowska potwierdziła w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że 98-latka, o której śmierci wcześniej we wtorek informowało Ministerstwo Zdrowia, to siostra zakonna z klasztoru w Chełmnie w woj. kujawsko-pomorskim.

To już trzecia siostra z tego klasztoru, która zmarła w wyniku COVID-19. O śmierci pierwszej z nich informowano 4 maja. Zmarła zakonnica miała 79 lat. Druga ofiara to 85-latka, która początkowo przebywała w izolatorium w Ciechocinku. O jej śmierci po przewiezieniu do szpitala w Grudziądzu informowano 8 maja.

Jak pisaliśmy, siostry Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo (szarytki) z klasztoru w Chełmnie prowadzą dom pomocy społecznej dla umysłowo chorych, przy czym pracowały w nim tylko cztery zakonnice. Łącznie placówka liczyła 119 osób personelu medycznego, które opiekowały się 151 osobami. Dwa tygodnie temu stwierdzono zakażenie u szarytki z Chełmna, która pracowała w Nowym Szpitalu w Świeciu. Później zakażenie stwierdzono u wielu osób z jej otoczenia – 41 sióstr, księdza i osoby świeckiej zatrudnionej w klasztorze oraz u czterech pracowników DPS-u. Przebadano ponad 300 osób z tego kręgu. Na szczęście testy nie wykazały żadnego zarażenia u pensjonariuszy domu opieki.

Izabela Hirsch-Lewandowska określiła stan pozostałych zarażonych osób z tego ogniska choroby jako dobry.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Zmarł zakażony koronawirusem ksiądz proboszcz z Białopola

Kresy.pl / tvn24.pl / tvp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz