Drugi najgorszy dzień pod względem liczby zgonów na COVID-19 w Polsce

Z danych podanych dzisiaj przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że wtorek był drugim najgorszym dniem pod względem liczby zgonów na COVID-19 od początku epidemii w Polsce.

Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek, że w Polsce przybyło 316 nowych przypadków zarażenia koronawirusem oraz odnotowano 34 zgony. Tylko 24 kwietnia zmarło więcej osób, bo aż 40. W sumie na COVID-19 w naszym kraju zmarło już 596 osób.

Po wczorajszym “weekendowym” spadku liczba testów wykonanych w ciągu doby ponownie wzrosła. Około południa resort zdrowia podał, że wykonano 12,8 tys. testów. Do tej pory przebadano w sumie 310744 próbek. Od dzisiaj MZ zmieniło system informowania o przeprowadzonych testach. Oprócz liczby próbek ministerstwo podaje liczbę przebadanych osób. Do tej pory testy wykonano u 281787 osób.

Obecnie w szpitalach przebywa 2934 pacjentów. Ponad 82,6 tys. osób jest objętych kwarantanną, a prawie 18,4 tys. nadzorem epidemiologicznym. Rośnie liczba osób wyleczonych – obecnie wynosi ona 2655, o 189 więcej niż w poniedziałek.

Według portalu Onet wśród zarażonych znalazło się 29 Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo z klasztoru w Chełmnie w kujawsko-pomorskim. Prowadzą one dom pomocy społecznej dla umysłowo chorych, przy czym pracują w nim tylko 4 zakonnice. Łącznie placówka ma 119 osób personelu medycznego. Opiekują się oni 151 osobami. W związku z zarażeniami próbki pobrano u ponad 300 osób – zakonnic, pracowników ośrodka i jego podopiecznych. Znane są wyniki dwóch trzecich próbek. Na razie u nikogo z podopiecznych nie wykryto koronawirusa. Zaraziło się nim natomiast dwóch pracowników świeckich DPS-u oraz wspomniane 29 sióstr. W całym klasztorze przebywa ponad 50 zakonnic.

CZYTAJ TAKŻE: Na Białorusi jest już więcej zakażonych koronawirusem niż w Polsce

Kresy.pl / onet.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply