Polska policja zatrzymała w Sopocie Olega Pirogowa pseudonim “Cyrkacz”. Pirogow to jeden z wpływowych w rosyjskim świecie przestępczym “worów w zakonie”.

Informację o aresztowaniu w Polsce rosyjskiego gangstera podała w poniedziałek agencja RIA Nowosti. Jak twierdzi poszukiwany Rosjanin został zatrzymany w Sopocie 18 lipca. Agencja powołuje się na deklarację przedstawicielki gdańskiej Prokuratury Okręgowej Grażyny Wawryniuk, która odpowiedziała na pytania dziennikarza RIA Nowosti.

Pirogow został zatrzymany na wniosek rosyjskich organów ścigania. Rosjanin został już przesłuchany przez polskiego prokuratora. Gdański sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego. Jak powiedziała Wawryniuk strona polska czeka teraz na oficjalny wniosek o ekstradycję z Rosji. Rozpatrzy go Sąd Okręgowy w Gdańsku.

Pirogow jest człowiekiem stojącym wysoko w hierarchii rosyjskiego świata przestępczego – jest tak zwanym “worem w zakonie”. 43-letni gangster urodził się w litewskich Duksztach lecz jeszcze w dzieciństwie przeprowadził się wraz z rodziną pod Moskwę. Pseudonim “Cyrkacz” wziął się od sposobu w jaki Pirogow uniknął obowiązkowej służby wojskowej – podsunął armii podrobione zaświadczenie o nauce w szkole cyrkowej. Poważniejszą “karierę” przestępczą rozpoczął na początku XXI wieku i już wkrótce trafił do więzienia w którym spędził lata 2002-2007.

W 2011 r. Pirogow został worem w zakonie. W ubiegłej dekadzie była zaangażowany w brutalne walki między poszczególnymi rosyjskimi gangami. Uciekł do Turcji, a w 2014 r. trafił do irackiego aresztu za nielegalne przekroczenie granicy tego państwa. Potem był jeszcze zatrzymywany w Turcji. Od zeszłego roku “Cyrkacz” był poszukiwany w Rosji jako podejrzany o “zajmowanie wysokiego miejsca w hierarchii” zorganizowanej grupy przestępczej.

Czytaj także: CBŚP rozbiło grupę przestępczą podejrzaną o zbrodnię VATowską [+FOTO]

ria.ru/lenta.ru/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply