Działania grupy mogły narazić Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 15 mln złotych.

Policjanci z rzeszowskiego Zarządu CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, o udział w której podejrzani są obywatele narodowości polskiej i ormiańskiej. Jej członkowie podejrzani są o wprowadzanie do obrotu nielegalnych papierosów. W wyniku działalności grupy Skarb Państwa mógł być uszczuplony na łączną kwotę ponad 15 mln zł. – podało w czwartek Centralne Biuro Śledcze Policji.

Policjanci z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie wpadli na trop polsko-ormiańskiego gangu ponad rok temu. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili osoby podejrzane o udział w tej zorganizowanej grupie przestępczej. Grupą kierować miał obywatel polski narodowości ormiańskiej.

Do pierwszych zatrzymań doszło w październiku 2017 roku. Zatrzymano wówczas 16 osób, w tym 7 obywateli Armenii i 9 Polaków. Policjanci zabezpieczyli podrabiane papierosy różnych marek, tytoń a także 90-procentowy alkohol.

Śledczy podejrzewają, że grupa prowadziła przestępczą działalność od kwietnia 2016 roku i naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości około 14 mln złotych. Ustalono, że nielegalne papierosy trafiały nie tylko na polski rynek w województwach śląskim, małopolskim, lubelskim i mazowieckim, ale także do Francji.

Policjanci rzeszowskiego CBŚP w grudniu 2017 roku przeprowadzili kolejną akcję przeciwko grupie, tym razem wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Zatrzymano kolejne dwie osoby i zabezpieczono tytoń oraz papierosy z ukraińskimi i białoruskimi banderolami. Jak podało CBŚP, Skarb Państwa straciłby na wprowadzeniu tych wyrobów do obrotu ponad milion złotych.

Nadzorująca śledztwo Prokuratura Okręgowa w Katowicach wydała postanowienia o zabezpieczeniu mienia podejrzanych na łączną kwotę około 500 tys. zł.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Międzynarodowy gang przemytników i fałszerzy dokumentów rozbity

Kresy.pl / cbsp.policja.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz