Mający prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu białoruski kierowca ciężarówki przejechał swojego rodaka, który usiłował powstrzymać go przed kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Jak podał lokalny portal Zambrow.org, do tragedii doszło 12 października br. w Szumowie w województwie podlaskim na parkingu dla ciężarówek (tzw. MOP-ie). Z ustaleń policji wynika, że Białorusin Andriej K. posiadając 0,97 promila alkoholu w wydychanym powietrzu poruszał się po parkingu pojazdem ciężarowym z naczepą. Na jego drodze znalazł się inny Białorusin Dmitrij M. Mimo to nietrzeźwy kierowca tira kontynuował jazdę, w wyniku czego pokrzywdzony wpadł pod pojazd i poniósł śmierć na miejscu.

Białoruski portal Intex-Press ustalił, że obaj Białorusini byli mieszkańcami Baranowicz i znali się osobiście. Z informacji przekazanych przez kolegów obu kierowców wynika, że 36-letni Dmitrij M. usiłował nie dopuścić do wyjazdu pijanego kolegi w trasę i dlatego stanął na drodze pojazdu.

Firma transportowa, w której zmarły pracował od 11 lat, miała o nim dobrą opinię. „Kierowca był bardzo dobry, odpowiedzialny, pracowity, nigdy nie było na niego żadnych skarg” – powiedziano o nim portalowi Intex-Press.

Prokuratura Okręgowa w Łomży przedstawiła Andriejowi K. zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Zambrowie w dniu 15 października 2019 roku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Urząd ds. Cudzoziemców: obywatele Białorusi drugą najliczniejszą grupą cudzoziemców w Polsce

Kresy.pl / zambrow.org / intex-press.by
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz