Administrator czołowego niegdyś portalu społecznościowego w Polsce ogłosił jego zamknięcie.

Właściciel portalu społecznościowego nk.pl, niemiecko-szwajcarski koncern medialny Ringier Axel Springer ogłosił w środę, że serwis zostanie zamknięty z dniem 27 maja, podała telewizja Polsat News. Tym samym polski niegdyś serwis kończy swoją działalność po 15 latach funkcjonowania.

Oznacza to, że od czwartku nie można już założyć konta na niegdyś popularnym serwisie. Natomiast, jak podał portal Polsat News, “Użytkownicy, którzy mają wykupione dodatkowe usługi płatne mogą z nich korzystać jeszcze dwa miesiące, ale też złożyć wniosek o zwrot środków za niewykorzystanie płatnych usług. Ponadto niektóre gry dostępne w ramach nk.pl będą mogły być kontynuowane z zachowaniem stanu gry w innym serwisie spółki.”

Administrator nk.pl zadeklarował, że usunie wszelkie dane personalne łącznie ze zdjęciami. “Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia nk.pl o kilka miesięcy. Wyjątek stanowić może przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postępowań (w tym o zwrot środków z usług płatnych)” – napisano w oświadczeniu Ringier Axel Springer.

Portal Nasza Klasa – nasza-klasa.pl został założony w listopadzie 2006 r. przez Macieja Popowicza, Pawła Olchawę, Michała Bartoszkiewicza i Łukasza Adzińskiego. Założyciele byli wówczas studentami informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Pierwotną ideą portalu było odnawianie kontaktów przez dawnych znajomych szkolnych. Szybko pozyskał on miliony użytkowników i stał się pierwszym popularnym portalem społecznościowym w Polsce.

Popularność zaczął tracić pod koniec pierwszej dekady XXI w. nie wytrzymując konkurencji z zagranicznymi serwisami. W 2010 r. zmienił nazwę na nk.pl. Istniało wówczas na nim około 14 milionów aktywnych kont użytkowników. Zmiany z tegoż roku wprowadzające odpłatność niektórych funkcji czy intensyfikujące treści reklamowe są wymieniane jako jedna z przyczyn spadku popularności nk.pl. Pierwotni założyciele portalu sprzedali większościowe udziały w portalu do 2008 r. W 2015 r. portal został przejęty przez Ringier Axel Springer.

Czytaj także: Facebook blokuje posty portalu Kresy.pl

polsatnews.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply