Sąd rejonowy w Moskwie wydał orzeczenie w sprawie o naruszeniu przepisów o przechowywaniu danych personalnych obywateli Federacji Rosyjskiej przez Twittera.

Jak podała w czwartek rosyjska agencja informacyjna TASS sąd rejonu tagańskiego Moskwy nałożył na Twittera karę w wysokości 4 mln rubli. Sąd uznał, że korporacja do której należy jeden z największych portali społecznościowych złamała zapisy rosyjskiej ustawy regulującej zasady przechowywania danych osobowych obywateli Rosji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Postępowanie było prowadzone na wniosek rosyjskiego urzędu nadzoru telekomunikacyjnego Roskomnadzoru. Urząd zwrócił się do sądu po tym gdy Twitter odmówił wydania danych obywateli rosyjskich o co wystąpił Roskomnadzor. W sądzie nie pojawił się ani przedstawiciel urzędu, ani reprezentant amerykańskiej korporacji. Ta ostatnia ma 60 dni na wpłacenie zasądzonej kwoty.

Zgodnie z ustawą uchwaloną w 2015 r. wszystkie dane osobowe obywateli rosyjskich muszą być przechowywane na serwerach znajdujących się na terytorium Rosji. Jak przypomina TASS z powodu nie przestrzegania zapisów tej ustawy przez właściciela portalu profesjonalnych kontaktów LinkedIn jego działanie zostało w 2016 r. zablokowane na terytorium Rosji.

Czytaj także: Rosjanie skutecznie odcięli się od globalnego internetu

tass.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz