Mosbacher chce „witać” w Polsce amerykańskich żołnierzy

Ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher umieściła na Twitterze „zaskakujący” wpis – pisze portal Dorzeczy.pl. Amerykańska dyplomatka zasugerowała w nim, że do Polski mogą przenieść się żołnierze USA stacjonujący w Niemczech. „Chętnie byśmy (ich) powitali” – deklarowała Mosbacher.

Wpis Mosbacher ukazał się na Twitterze w czwartek około południa. Ambasador USA zauważyła w nim, że Polska „w przeciwieństwie do Niemiec” wypełnia natowskie zobowiązanie do przeznaczania 2 proc. PKB na obronność. „Chętnie byśmy powitali w Polsce amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Niemczech”. – dodała Mosbacher.

Niektórym internautom nie spodobało się sformułowanie użyte przez przedstawicielkę USA, czemu dali wyraz w komentarzach pod twittem Mosbacher. „Chętnie byśmy powitali…” w czyim imieniu ta deklaracja? – pytał jeden z użytkowników Twittera. Nie jest Pani gospodarzem Polski, żeby zapraszać amerykańskich żołnierzy. – komentowała inna osoba. Mosbacher zwrócono uwagę, że „w Europie Środkowej… gości wita gospodarz, nie inny gość”.

Przypomnijmy, że podczas wizyty w Białym Domu, prezydent Andrzej Duda podpisał z prezydentem Donaldem Trumpem deklarację, według której USA planują zwiększyć „w najbliższej przyszłości” swoją obecność wojskową w Polsce o około 1000 dodatkowych żołnierzy. Trump nie wykluczył, że mogą oni zostać przeniesieniu do naszego kraju z Niemiec. W Polsce ma też powstać m.in. eskadra dronów MQ-9. Polska zobowiązała się w deklaracji do zapewnienia i utrzymania infrastruktury dla amerykańskich wojsk w Polsce „bez kosztów dla Stanów Zjednoczonych i z uwzględnieniem planowanego poziomu jej wykorzystania przez Siły Zbrojne USA”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Trump: Polacy budują dla USA instalację wojskową, za którą zapłacą w 100%

Kresy.pl / dorzeczy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    gutek :

    jak to w czyim imieniu? w imieniu satrapy USA na Polskę.. lol. A tak nawiasem mówiąc to ona miała na myśli to że Niemcy już mają dość utrzymywania amerykańskich „gości” i że Polska jest na tyle bogata że po oddaniu należnej kasy Żydom, płaceniu za gaz z molekułami wolności itp. jest w stanie utrzymywać jeszcze pasożytów siedzących w niemieckim korycie.