Polskie Linie Lotnicze LOT chciały przewozić pasażerów na trasie Lwów-Toronto, jednak nie pozwalają na to ukraińskie przepisy. – poinformował we wtorek ukraiński portal Centr Transportnych Strategij (CTS).

O propozycji uruchomienia codziennych połączeń pomiędzy Lwowem a Toronto, które miałyby obsługiwać LOT-owskie Dreamlinery, poinformowała w wywiadzie dla portalu „U widpustku” dyrektor generalna portu lotniczego we Lwowie Tatiana Romanowska. – pisze CTS.„LOT proponował mi uruchomienie długodystansowych codziennych rejsów ze Lwowa do Toronto i obsługiwanie ich Boeingami 787 Dreamliner. Jednak na razie zagraniczne kompanie lotnicze nie mogą uruchamiać z Ukrainy rejsów do nie swoich krajów.” – powiedziała Romanowska.

Obecnie LOT oferuje swoim klientom bilety na trasie Toronto-Lwów z przesiadką w Warszawie. Cała podróż trwa ponad 9 godzin nie licząc przesiadki.

Oferta lotów między Lwowem a Toronto byłaby zapewne przeznaczona głównie dla Ukraińców oraz Kanadyjczyków pochodzenia ukraińskiego. Zgodnie ze spisem powszechnym w 2006 roku w Toronto mieszkało 122 tysiące osób uważających się za Ukraińców. Jest to efekt głównie powojennej emigracji, gdy m.in. do Kanady trafiły dziesiątki tysięcy Ukraińców, często związanych z OUN-UPA, SS Galizien i innymi tego typu formacjami.

CTS przypomniał, że w 2018 roku LOT uruchomił połączenia między Budapesztem i Nowym Jorkiem oraz Chicago. Są to pierwsze długodystansowe rejsy, które polski narodowy przewoźnik realizuje całkowicie poza Polską. W wywiadzie dla CTS dyrektor operacyjny LOT-u Maciej Wilk chwalił tę decyzję. „To bardzo udany projekt – potoki pasażerskie są tam nawet większe niż w przypadku naszych lotów z Warszawy” – mówił.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, w grudniu ub. roku Polskie Linie Lotnicze LOT zachęcały do kupna biletów lotniczych do Lwowa nazywając to miasto „perłą ukraińskiej kultury narodowej”.

CZYTAJ TAKŻE: LOT uruchomi połączenia na linii Bydgoszcz-Lwów

Kresy.pl / cfts.org.ua

LOT chciał uruchomić połączenia na linii Lwów-Toronto
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz