Połączenia są wprowadzane z myślą o turystyce weekendowej i Ukraińcach pracujących w Polsce.

Polskie Linie Lotnicze LOT od sierpnia uruchomią połączenia na linii Bydgoszcz-Lwów. O sprawie poinformował marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Samoloty będą kursować między Bydgoszczą a Lwowem dwa razy w tygodniu – w piątki i w poniedziałki. Lot obsługiwany przez maszynę Bombardier Dash Q400 będzie trwał 80 minut. Pierwszy rejs odbędzie się 4. sierpnia.

Jak zapowiadają władze województwa, połączenie jest ofertą dla Ukraińców pracujących w Polsce oraz Polaków pragnących zwiedzić Lwów.

To dobra wiadomość dla naszych firm operujących na ukraińskich rynkach oraz dla goszczących u nas Ukraińców. Jestem też przekonany, że otwiera to nowe możliwości dla turystyki, w tym turystyki sentymentalnej. Cieszę się, że nasz regionalny Port Lotniczy w Bydgoszczy się rozwija – powiedział marszałek Całbecki.

Przypomnijmy, że od tego PLL LOT realizują loty pasażerskie na linii Poznań-Lwów. Połączenia będą odbywać się dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i w soboty przy użyciu maszyn Bombardier Q400.

Połączenia bezpośrednie ze Lwowem mają jeszcze Warszawa (PLL LOT), Radom (linie SpintAir) i Wrocław (linie Wizz Air). Pod koniec października rejsy ze Lwowa do Krakowa i Wrocławia zacznie obsługiwać także Ryanair.

Kresy.pl / Forsal

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply