Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dzisiaj, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z bardzo dużą przewagą nad Koalicją Obywatelską. Do Sejmu dostałyby się jeszcze tylko Lewica oraz Konfederacja. – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24.

W badaniu zamiar głosowania na listę Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia zadeklarowało 44 respondentów. Poparcie dla ugrupowania rządzącego zwiększyło się o 2 pkt. procentowe w porównaniu z badaniem sprzed miesiąca.

Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) może liczyć obecnie na głosy 27 proc. wyborców. W porównaniu z lipcem poparcie dla tej koalicji nie zmieniło się. Dwucyfrowy wynik uzyskał w sondażu także blok Lewicy (SLD, Wiosna i Razem) – chciało na niego głosować 11 proc. ankietowanych.

Ostatnim ugrupowaniem, które według wyników sondażu dostałoby się do Sejmu, była Konfederacja z 5 proc. głosów. Poniżej progu wyborczego znalazło się PSL, które wystawi na swoich listach również działaczy Kukiz’15. Bezpartyjni Samorządowcy uzyskali w sondażu 1 proc.

Jedynie 5 proc. pytanych nie potrafiło wskazać listy, na którą będzie głosować. 3 proc. pytanych odmówiło udzielenia odpowiedzi.

Sondaż został przeprowadzony telefonicznie w dniach 12-13. sierpnia na reprezentatywnej grupie 1003 dorosłych Polaków.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że podobne wyniki preferencji wyborczych pokazał najnowszy sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych, z tą różnicą, że zamiast Konfederacji do Sejmu weszłoby Polskie Stronnictwo Ludowe.

Kresy.pl / tvn24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz