Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dzisiaj, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z bardzo dużą przewagą nad Koalicją Obywatelską. Do Sejmu dostałyby się jeszcze tylko Lewica oraz Konfederacja. – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar dla “Faktów” TVN i TVN24.

W badaniu zamiar głosowania na listę Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia zadeklarowało 44 respondentów. Poparcie dla ugrupowania rządzącego zwiększyło się o 2 pkt. procentowe w porównaniu z badaniem sprzed miesiąca.

Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) może liczyć obecnie na głosy 27 proc. wyborców. W porównaniu z lipcem poparcie dla tej koalicji nie zmieniło się. Dwucyfrowy wynik uzyskał w sondażu także blok Lewicy (SLD, Wiosna i Razem) – chciało na niego głosować 11 proc. ankietowanych.

Ostatnim ugrupowaniem, które według wyników sondażu dostałoby się do Sejmu, była Konfederacja z 5 proc. głosów. Poniżej progu wyborczego znalazło się PSL, które wystawi na swoich listach również działaczy Kukiz’15. Bezpartyjni Samorządowcy uzyskali w sondażu 1 proc.

Jedynie 5 proc. pytanych nie potrafiło wskazać listy, na którą będzie głosować. 3 proc. pytanych odmówiło udzielenia odpowiedzi.

Sondaż został przeprowadzony telefonicznie w dniach 12-13. sierpnia na reprezentatywnej grupie 1003 dorosłych Polaków.

Przypomnijmy, że podobne wyniki preferencji wyborczych pokazał najnowszy sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych, z tą różnicą, że zamiast Konfederacji do Sejmu weszłoby Polskie Stronnictwo Ludowe.

Kresy.pl / tvn24.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply