Mimo skandalu związanego z wykorzystywaniem służbowych samolotów w prywatnych celach przez byłego już marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiemu, PiS utrzymuje silną pozycję sondażową.

Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych. Z najnowszego sondażu tej pracowni wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 41, 2 proc. zdecydowanych wyborców. To niewiele mniej niż w sondażu z poprzedniego miesiąca. Taki wynik wyborczy dałby PiS samodzielną większość 243 głosów w Sejmie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Druga w sondażu Platforma Obywatelska została daleko w tyle. Głosować chciało na nią 27 proc. respondentów. Konsolidacja okazała się korzystna dla partii lewicowych. Lewicę wskazało 11,6 proc. badanych. Koalicja skupiona wokół Polskiego Stronnictwa Ludowego może liczyć na poparcie 6,5 proc. głosujących.

Pozostałe ruchu polityczne miały poparcie poniżej progu wyborczego. Konfederację wskazało 2,8 proc. respondentów, a Bezpartyjnych Samorządowców 1,6 proc.

Badanie przeprowadzono przez IBRiS metodą CATI na grupie 1100 respondentów w dniach 9-10.08.2019 r.

Czytaj także: „Wprost”: PiS specjalnie naraził Szydło na porażki w Parlamencie Europejskim

interia.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz