W niedzielę rano z powodu zakażenia koronawirusem COVID-19 zmarły w Polsce dwie osoby – mężczyzna i kobieta. Liczba zakażonych przekracza pół tysiąca.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 37-letniej kobiety hospitalizowanej w Poznaniu. „Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci […] było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia. Pacjentka była w stanie ciężkim i miała inne współistniejące schorzenia” – portal TVP Info cytuje komunikat Ministerstwa Zdrowia. Zmarła była pierwotnie leczona w szpitalu w w Wolicy koło Kalisza i stamtąd przewieziono ją do Poznania. „Pacjentka przyjechała do nas w skrajnie ciężkim stanie, została przyjęta do odcinka intensywnej terapii szpitala zakaźnego. Poddana została procedurom intensywnej terapii, stan krytyczny niestety się utrzymywał; chora zmarła” – skomentował rzecznik szpitala zakaźnego w Poznaniu, lek. med. Jacek Górny.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Niestety nie jest to jedyna niedzielna ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce. W Radomiu zmarł pierwszy pacjent jaki trafił do tamtejszego szpitala z zakażeniem nowym wirusem. To 43-letni mieszkaniec gminy Radzanów w powiecie białobrzeskim, który pracował jako kierowca w PKS w Grójcu. Pacjent przebywał początkowo na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym szpitala przy ul. Tochtermana, a następnie, ze względu na pogarszający się stan zdrowia, został przeniesiony na OIOM – podała telewizja Polsta News.

Pandemia konrawirusa spowodowała w Polsce siedem ofiar śmiertelnych. Zakażonych jest obecnie 547 osób. Znacznie więcej przebywa w kwarantannie, głównie domowej. Według danych z soboty policja skontrolowała 56 tys. takich osób. Rząd zwiększył niedawno karę za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny z 5 tys. do 30 tys. zł.

Czytaj także: Chiński miliarder wyśle kolejne materiały medyczne do państw azjatyckich

polsatnews.pl/tvp.info/gazetapwarna.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz