W piątkowym felietonie udostępnionym na portalu Radia Maryja, Antoni Macierewicz były Minister Obrony Narodowej krytykował możliwość przyjęcia pomocy medycznej z Chin.

Podczas swojego sobotniego programu prowadzonego na portalu Radia Maryja, Antoni Macierewicz krytykował możliwość sprowadzania pomocy medycznej z Chin. Działania tego kraju nazywa „ofensywą chińską”.

„Proszę sobie wyobrazić, że to państwo od której zaczęła się ta pandemia, od którego zaczęło się to straszliwe doświadczenie, które dzisiaj przeżywamy, gdzie został wykluty ten koronawirus reklamuje się dzisiaj jako bezpieczne” – mówił podczas nagrania. „Ba, które jest gotowe wszystkim pomagać. Rozpoczęło wielką ofensywę propagandową, informacyjną, fizyczną, rozsyłając pomoc medyczną, pomoc związaną z lekarzami. Żeby dzielić się swoimi doświadczeniami”.

Były Minister Obrony Narodowej powoływał się na powiedzenie „timeo Danaos et Dona ferentes”, czyli „bójcie się Greków, nawet ich darów”. Macierewicz uważa, że ów dary mogą być tylko pozorne. Stwierdził także, że USA uważają Chiny za największe zagrożenie świata.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, Chiny wysłały na Litwę 20 tys. maseczek ochronnych oraz 120 tys. rękawiczek. Ponadto, Chińczycy przekażą Unii Europejskiej 2 mln masek medycznych, 200 tys. respiratorów i 50 tys. szybkich testów w celu opanowania epidemii koronawirusa.

Litewski rząd poinformował wczoraj że w piątek nad ranem do tego kraju dotrze pomoc medyczno-humanitarna z Chin, w postaci 20 tys. maseczek ochronnych oraz 120 tys. rękawiczek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Rząd Republiki Litewskiej wyraził też wdzięczność chińskim i litewskim spółkom za solidarność i wsparcie. Podziękował też litewskim i chińskim placówkom dyplomatycznym w Pekinie i Wilnie za ich pośrednictwo w organizacji tej przesyłki. Litwa współpracuje z Państwem Środka w zakresie nabycia środków medycznych do zwalczania epidemii koronawirusa.

Kresy.pl/Radio Maryja

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jaro7 :

    Pewnie dostał telefon z usa że ma tak gadać,choć znając jego „myślenie” mógł sam to wykoncypować.Głupota jednak nieuleczalna.Wszyscy korzystaja z pomocy Chin a ten truteń może liczy na „bratnią’ pomoc z usa lub izraela.Właśnie jeden z krakowskich szpitali wystosował apel by ludzie donosili(na wolontariacie się to opiera) maski,rękawice,kombinezony,gogle bo im się już kończą.A co robi ten nierząd -ukraińców i litwinów wozi.Prezes chce teraz wyborów bo wie że niedługo to wszysto padnie i nawet wyznawcy pis załapią jakie to bagno.

  2. Avatar
    MP :

    macior nie jest ani głupi ani yebnięty,dzadzisko parszywina jest po prostu agentem sanhedrynu czyli tych co zabili i zabijaja Chrystusa…dobrali sie z rebe Rydzolem prawie im razem na kwarantanne..taką wieczną i nieustającą…już idzie po nich diabeł…