W sobotę Narodowy Komitet Antyterrorystyczny (NAK) Rosji zlecił zatrzymanie osoby podejrzanej o panowanie działalności terrorystycznej. W trakcie zatrzymania doszło do strzelaniny.

W sobotę agenci służb bezpieczeństwa podjęli próbę zatrzymania w Ufie osoby podejrzanej o planowanie działalności terrorystycznej. Agencja informacyjna RIA Nowosti określa go mianem „bojownika”. Agenci próbowali zatrzymać go gdy znajdował się na przedmieściach stolicy Republiki Baszkortostanu zamieszkanego w większości przez ludność muzułmańską. Jednak na wezwanie do zatrzymania się podejrzany otworzył ogień z broni palnej. W odpowiedzi funkcjonariusze użyli swojej broni na skutek czego podejrzany zginął.

Nie było strat ani obrażeń wśród funkcjonariuszy. Według informacji podanych przez RIA Nowosti a także agencję TASS w samochodzie zastrzelonego znaleziono pistolet, ale też gotowy do zdetonowania ładunek wybuchowy domowej roboty. Według reporterów, samochód zastrzelonego ma wybitą przednią szybę.

Jeszcze w piątek RIA Nowosti podała informację o tym, że Federalna Służba Bezpieczeństwa rozbiła komórki, które miały być powiązane z tak zwanym „Państwem Islamskim” działające w trzech regionach Rosji. Według relacji komórki te zebrały w Rosji na działalność organizacji dżihadystycznej 2 miliony rubli. Według relacji FSB taki był właśnie cel działalności komórek – zbieranie funduszy na działalność ISIS.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1311 PLN    (5.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Czytaj także: W Rosji zlikwidowano bojowników powiązanych z ISIS

ria.ru/tass.ru/ kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz