Ardanowski chce powołania forum dialogu o rolnictwie

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski chce powołać forum, na którym dyskutowano by o problemach polskiego rolnictwa. – pisze Polska Agencja Prasowa.

Jak mówił w poniedziałek na konferencji prasowej minister Ardanowski, w Polsce nie ma miejsca, gdzie prowadzono by dyskusję o problemach rolników. “Polskie rolnictwo funkcjonuje w rozbiciu, bez powiązań strukturalnych, relacje między rolnikami i przetwórcami są pozrywane” – mówił szef resortu. Według niego analogiczna sytuacja dotyczy “obszaru dyskusji między producentami a konsumentami”. W opinii Ardanowskiego w Polsce nie rozmawia się o “relacjach między polską produkcją rolną a handlem i dystrybucją”.

Zdaniem ministra zaradzić temu ma “Porozumienie rolnicze” – instytucja dialogu społecznego mająca zajmować się rozwiązywaniem problemów rolnictwa. Miałaby ona umożliwiać dialog między grupami interesu od producenta do konsumenta. Jak pisze PAP, Jan Krzysztof Ardanowski chce dzięki “Porozumieniu rolniczemu” rozpocząć debatę o zmianach w polskim rolnictwie.

Propozycja ministra padła w “gorącym” dla niego okresie. Przeciwko polityce ministerstwa protestują rolnicy z AGROUnii, którzy na środę zapowiedzieli “oblężenie Warszawy”. Wcześniej, w styczniu br. opuścili oni rozmowy w ministerstwie rolnictwa, uważając, że minister Ardanowski traktuje ich niepoważnie i zapowiedzieli nasilenie protestów prowadzonych od zeszłego roku.

PRZECZYTAJ: Rolnicy z AGROUnii wypowiadają wojnę Ardanowskiemu i zapowiadają “oblężenie Warszawy”

Dzisiaj koalicja PO-KO zażądała od premiera Morawieckiego odwołania ministra Ardanowskiego w związku z międzynarodową aferą wywołaną przez skandaliczne praktyki w jednym z zakładów mięsnych na Mazowszu ujawnione w programie TVN „Superwizjer”. Zdaniem polityków PO-KO za aferę odpowiada minister Ardanowski, który “nie daje rady” zarządzać ministerstwem. Oczekują oni, że premier Morawiecki osobiście obejmie nadzorem resort rolnictwa.

Kresy.pl / PAP / agropolska.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply