Ardanowski chce powołania forum dialogu o rolnictwie

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski chce powołać forum, na którym dyskutowano by o problemach polskiego rolnictwa. – pisze Polska Agencja Prasowa.

Jak mówił w poniedziałek na konferencji prasowej minister Ardanowski, w Polsce nie ma miejsca, gdzie prowadzono by dyskusję o problemach rolników. „Polskie rolnictwo funkcjonuje w rozbiciu, bez powiązań strukturalnych, relacje między rolnikami i przetwórcami są pozrywane” – mówił szef resortu. Według niego analogiczna sytuacja dotyczy „obszaru dyskusji między producentami a konsumentami”. W opinii Ardanowskiego w Polsce nie rozmawia się o „relacjach między polską produkcją rolną a handlem i dystrybucją”.

Zdaniem ministra zaradzić temu ma „Porozumienie rolnicze” – instytucja dialogu społecznego mająca zajmować się rozwiązywaniem problemów rolnictwa. Miałaby ona umożliwiać dialog między grupami interesu od producenta do konsumenta. Jak pisze PAP, Jan Krzysztof Ardanowski chce dzięki „Porozumieniu rolniczemu” rozpocząć debatę o zmianach w polskim rolnictwie.

Propozycja ministra padła w „gorącym” dla niego okresie. Przeciwko polityce ministerstwa protestują rolnicy z AGROUnii, którzy na środę zapowiedzieli „oblężenie Warszawy”. Wcześniej, w styczniu br. opuścili oni rozmowy w ministerstwie rolnictwa, uważając, że minister Ardanowski traktuje ich niepoważnie i zapowiedzieli nasilenie protestów prowadzonych od zeszłego roku.

PRZECZYTAJ: Rolnicy z AGROUnii wypowiadają wojnę Ardanowskiemu i zapowiadają „oblężenie Warszawy”

Dzisiaj koalicja PO-KO zażądała od premiera Morawieckiego odwołania ministra Ardanowskiego w związku z międzynarodową aferą wywołaną przez skandaliczne praktyki w jednym z zakładów mięsnych na Mazowszu ujawnione w programie TVN „Superwizjer”. Zdaniem polityków PO-KO za aferę odpowiada minister Ardanowski, który „nie daje rady” zarządzać ministerstwem. Oczekują oni, że premier Morawiecki osobiście obejmie nadzorem resort rolnictwa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / PAP / agropolska.pl

Ardanowski chce powołania forum dialogu o rolnictwie
5 (100%) 1 głosów.

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz