W całej Polsce o godz. 7 otworzono lokale wyborcze. Polacy w USA już zagłosowali. Lokale do głosowania zamknięto tam o godz. 6 czasu warszawskiego.

Obywatele mieszkający w USA rozpoczęli głosowanie już w sobotę i zakończyli głosowanie o godz. 6 rano w niedzielę. Godzinę później otworzono lokale wyborcze w całej Polsce. Obywatele mogą wybrać 450 posłów parlamentu oraz 100 członków Senatów. Tych pierwszych wybieramy spośród list partyjnych. W całym kraju zarejestrowane zostały listy pięciu komitetów wyborczych, do tego w poszczególnych okręgach pojawią się z dalszymi numerami także listy kandydatów komitetów lokalnych. Senatorów wybieramy w systemie Jednomandatowego Okręgu Wyborczego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Portal gazety „Rzeczpospolita” podaje, że policja w Krośnie Odrzańskim otrzymała zawiadomienie o złamaniu ciszy wyborczej poprzez agitację na portalu społecznościowym. Przed otwarciem lokali wyborczych, w czasie ciszy wyborczej doszło do 64 przypadków złamania jej zasad. Głównie poprzez niszczenie lub kradzież wyborczych transparentów i plakatów. Odnotowano także 12 przypadków agitacji oraz 3 przypadki upowszechniania wyników sondażów przedwyborczych.

Szefowa Krajowego Biura Wyborczego, Magdalena Pietrzak poinformowała też, że dwa lokale wyborcze musiały zmienić swoją siedzibę. W jednej ze szkół w Wielkopolsce, gdzie miało odbyć się głosowanie doszło do pożaru. W innym lokalu w powiecie chełmskim doszło do wybuchu pieca. Komisje wyborcze zostały przeniesione do innych lokalizacji.

Czytaj także: Zełenski: Konflikt w Donbasie zaczął się od kwestii językowej

rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz