Poseł Gosiewska oceniła pozytywnie działalność Fundacji Otwarty Dialog na Ukrainie

W wypowiedzi dla portalu dorzeczy.pl znana z proukraińskich poglądów i działań posłanka PiS Małgorzata Gosiewska oceniła pozytywnie pewne aspekty działalności Fundacji Otwarty Dialog.

Prezes działającej w Polsce proukraińskiej Fundacji Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska na wniosek polskich władz została w zeszłym tygodniu deportowana na Ukrainę. O działalność tej Fundacji dziennikarz portal dorzeczy.pl zapytał posłankę Prawa i Sprawiedliwości Małgorzatę Gosiewską. Gosiewska znana jest ze zdecydowanie proukraińskich poglądów a także działań. W 2015 roku, organizując wsparcie dla ukraińskich oddziałów paramilitarnych, Gosiewska odwiedziła nawet batalion ochotniczy, który przyjął nazwę Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, która w czasie drogiej wojny światowej dokonała ludobójstwa kresowych Polaków. Gosiewska jest także zwolenniczką imigracji Ukraińców do Polski.

„Wątpliwości co do działań fundacji Otwarty Dialog były już wcześniej” – Gosiewska powiedziała portalowi dorzeczy.pl. Posłanka nie miała jednak w przeszłości oporów by występować razem z Kozłowską w mediach i brać udział w proukraińskich inicjatywach i to mimo, że „jeszcze w okresie rządów Platformy Obywatelskiej urzędnicy ówczesnego MSZ ostrzegali przed działaniami fundacji” – przyznała Gosiewska.  Jak powiedziała ważna polityk PiS – „Nie wiemy, jak rozmaite zarzuty mają się do zaangażowania organizacji na Ukrainie, które oceniam pozytywnie. Być może chodziło o uwiarygadnianie się”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Politycy i sympatycy PiS brali udział w inicjatywach, które wspierali także działacze Fundacji Otwarty Dialog do czasu, gdy szef rady Fundacji, a prywatnie mąż Ludmiły Kozłowskiej, Bartosz Kramek w lipcu 2017 roku przedstawił „plan na obalenie rządu PiS” na wzór ukraińskiego MajdanuInterpelację do MSZ złożyli w tej sprawie posłowie Kukiz’15. W odpowiedzi wiceminister spraw zagranicznych poinformował m.in. o złożeniu wniosku ws. zawieszenia zarządu Fundacji Otwarty Dialog. Sąd oddalił jednak wniosek w tej sprawie.

PRZECZYTAJ: Fundacji, która chciała Majdanu w Polsce, odebrano koncesję na handel bronią

Fundacja Otwarty Dialog nie kryje swoich związków z kontrowersyjnym miliarderem Georgem Sorosem. Fundacja przyznaje m.in., że współpracowała z podmiotami związanymi z Sorosem. Jedną z nich była ukraińska International Renaissance Foundation, zaliczana do sieci fundacji Sorosa. Fundacja Otwarty Dialog donosiła na portal Kresy.pl do ABW, zarzucając nam działalność na rzecz obcego wywiadu.

dorzeczy.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. JeszczePolska
  JeszczePolska :

  Pani Gosiewska i inni Kowale etc. nich nie zapominają, że ich obowiązkiem jest reprezentowanie nie swojej własnej opinii, lecz WYBORCÓW, którzy im płacą duuuuuże pensje , i którym mają służyć i nie rządzić się budżetem wspólnym Polaków do Polaków należącym, jakby był ich skarbonką.Mam nadzieję że to ostatnia kadencja tej pani i jej podobnych.

 2. Gaetano
  Gaetano :

  Wszystko, co antypolskie, proupaińskie i antyrosyjskie, ta neobanderowska wy*łoka ocenia pozytywnie, zatem i tutaj nie może być mowy o wyjątku. Można obstawić w ciemno, że jest pryjaciółką „zawsze prawdomównej” burej suki prełomec. To coś należy do skrajnie upaińskiego elementu, jej działalność jest wysoce szkodliwa dla Polski.

 3. Poznaniak74
  Poznaniak74 :

  To jest baba która chlała z bandytami z ukraińskich „jednostek” znanych jako „Ajdar” i „Tornado”, którzy obecnie „okupują” więzienia na Ukrainie, skazani za najobrzydliwsze przestępstwa (w tym seksualne) przez ukraińskie sądy.
  Ps. A co tam z „raportem o rosyjskich zbrodniach na Ukrainie”, co to miał „rzucić ONZ na kolana” według tej żałosnej pijaczki?