Poseł Gosiewska oceniła pozytywnie działalność Fundacji Otwarty Dialog na Ukrainie

W wypowiedzi dla portalu dorzeczy.pl znana z proukraińskich poglądów i działań posłanka PiS Małgorzata Gosiewska oceniła pozytywnie pewne aspekty działalności Fundacji Otwarty Dialog.

Prezes działającej w Polsce proukraińskiej Fundacji Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska na wniosek polskich władz została w zeszłym tygodniu deportowana na Ukrainę. O działalność tej Fundacji dziennikarz portal dorzeczy.pl zapytał posłankę Prawa i Sprawiedliwości Małgorzatę Gosiewską. Gosiewska znana jest ze zdecydowanie proukraińskich poglądów a także działań. W 2015 roku, organizując wsparcie dla ukraińskich oddziałów paramilitarnych, Gosiewska odwiedziła nawet batalion ochotniczy, który przyjął nazwę Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, która w czasie drogiej wojny światowej dokonała ludobójstwa kresowych Polaków. Gosiewska jest także zwolenniczką imigracji Ukraińców do Polski.

„Wątpliwości co do działań fundacji Otwarty Dialog były już wcześniej” – Gosiewska powiedziała portalowi dorzeczy.pl. Posłanka nie miała jednak w przeszłości oporów by występować razem z Kozłowską w mediach i brać udział w proukraińskich inicjatywach i to mimo, że „jeszcze w okresie rządów Platformy Obywatelskiej urzędnicy ówczesnego MSZ ostrzegali przed działaniami fundacji” – przyznała Gosiewska.  Jak powiedziała ważna polityk PiS – „Nie wiemy, jak rozmaite zarzuty mają się do zaangażowania organizacji na Ukrainie, które oceniam pozytywnie. Być może chodziło o uwiarygadnianie się”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Politycy i sympatycy PiS brali udział w inicjatywach, które wspierali także działacze Fundacji Otwarty Dialog do czasu, gdy szef rady Fundacji, a prywatnie mąż Ludmiły Kozłowskiej, Bartosz Kramek w lipcu 2017 roku przedstawił „plan na obalenie rządu PiS” na wzór ukraińskiego MajdanuInterpelację do MSZ złożyli w tej sprawie posłowie Kukiz’15. W odpowiedzi wiceminister spraw zagranicznych poinformował m.in. o złożeniu wniosku ws. zawieszenia zarządu Fundacji Otwarty Dialog. Sąd oddalił jednak wniosek w tej sprawie.

PRZECZYTAJ: Fundacji, która chciała Majdanu w Polsce, odebrano koncesję na handel bronią

Fundacja Otwarty Dialog nie kryje swoich związków z kontrowersyjnym miliarderem Georgem Sorosem. Fundacja przyznaje m.in., że współpracowała z podmiotami związanymi z Sorosem. Jedną z nich była ukraińska International Renaissance Foundation, zaliczana do sieci fundacji Sorosa. Fundacja Otwarty Dialog donosiła na portal Kresy.pl do ABW, zarzucając nam działalność na rzecz obcego wywiadu.

dorzeczy.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  JeszczePolska :

  Pani Gosiewska i inni Kowale etc. nich nie zapominają, że ich obowiązkiem jest reprezentowanie nie swojej własnej opinii, lecz WYBORCÓW, którzy im płacą duuuuuże pensje , i którym mają służyć i nie rządzić się budżetem wspólnym Polaków do Polaków należącym, jakby był ich skarbonką.Mam nadzieję że to ostatnia kadencja tej pani i jej podobnych.

 2. Avatar
  Gaetano :

  Wszystko, co antypolskie, proupaińskie i antyrosyjskie, ta neobanderowska wy*łoka ocenia pozytywnie, zatem i tutaj nie może być mowy o wyjątku. Można obstawić w ciemno, że jest pryjaciółką „zawsze prawdomównej” burej suki prełomec. To coś należy do skrajnie upaińskiego elementu, jej działalność jest wysoce szkodliwa dla Polski.

 3. Avatar
  Poznaniak74 :

  To jest baba która chlała z bandytami z ukraińskich „jednostek” znanych jako „Ajdar” i „Tornado”, którzy obecnie „okupują” więzienia na Ukrainie, skazani za najobrzydliwsze przestępstwa (w tym seksualne) przez ukraińskie sądy.
  Ps. A co tam z „raportem o rosyjskich zbrodniach na Ukrainie”, co to miał „rzucić ONZ na kolana” według tej żałosnej pijaczki?