Otwarty Dialog stracił koncesję na obrót bronią i amunicją. Jak przyznało kierownictwo fundacji, początkowo wykonywano tę działalność nielegalnie.

Fundacja Otwarty Dialog, której jeden z szefów, Bartosz Kramek opracował specjalny plan „zatrzymania” polskiego państwa i „wyłączenia rządu” bazujący na doświadczeniach kijowskiego Majdanu, do niedawna posiadała koncesję na handel bronią. W czerwcu br. MSWiA odebrało jej tę koncesję. – ustalił portal wPolityce.

Fundacja Otwarty Dialog z siedzibą Warszawa, Al. Szucha 11 lok 21 posiadała koncesję nr B-088/2014 udzieloną przez Ministra Spraw Wewnętrznych w dniu 15.12.2014 r na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym określonymi w WT XII ust 1, 3 i 4 oraz WT XIV ust 12 Załącznika nr 2 ;Wykaz wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym – do Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 03.12.2001 r. w sprawie rodzajów broni i amunicji oraz wykazu wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, na których wytwarzanie lub obrót jest wymagana koncesja; bez prawa magazynowania.
Decyzją z dnia 12.06.2017 r. ww koncesja została cofnięta. Decyzja jest prawomocna. – napisano w komunikacie MSWiA przesłanym portalowi.

Szefowie fundacji – Lyudmyla Kozlovska i Bartosz Kramek – przyznali, że fundacja prowadziła obrót bronią w wywiadzie udzielonym Tomaszowi Sekielskiemu.

My nawet do niedawna byliśmy posiadaczami specjalnej koncesji od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na, potocznie mówiąc, handel bronią, co wynikało z kolei z tego, że dostarczaliśmy kamizelki kuloodporne i hełmy na Ukrainę. Robiliśmy to początkowo nielegalnie, bo nie byliśmy świadomi istnienia tych przepisów. Potem się zreflektowaliśmy. Była wielka afera. W końcu postępowanie umorzono ze względu na niską szkodliwość społeczną – mówił Kramek w programie red. Sekielskiego.

Oboje przyznali także, że plan przedstawiony przez Kramka nie jest jego prywatną opinią, lecz stanowiskiem fundacji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że szefa Rady Fundacji Bartosz Kramek opublikował w lipcu br. w mediach społecznościowych 16-punktową instrukcję jak za pomocą m.in. masowych protestów, niepłacenia podatków czy buntu samorządów i sędziów odsunąć PiS od władzy. Tekst, jak sam podkreślał, był oparty na „doświadczeniach wyniesionych z misji obserwacji i wsparcia ukraińskiego Euromajdanu”. Jednocześnie Kramek odniósł się do możliwego rozlewu krwi w Polsce:

Nikt nie chce Majdanu i rozlewu krwi w Polsce, ale eskalacja napięcia każe brać niemal każdy, dotąd niewyobrażalny scenariusz pod uwagę – i być na niego gotowym. – pisał Kramek.

W wyniku trzymiesięcznych protestów na kijowskim Majdanie na przełomie 2013 i 2014 roku zginęło około 100 osób, głównie zwolenników ówczesnej opozycji, ale również 13 milicjantów. Według przyjętej a priori i narzuconej przez przytłaczającą większość mediów wersji wydarzeń, zabójstw manifestantów dokonali snajperzy rządu Janukowycza. Jednak według analiz dr Iwana Kaczanowskiego z Uniwersytetu w Ottawie, wielokrotnie omawianych przez Kresy.pl, masakra na Majdanie była operacją typu „false flag”  dokonaną przez  snajperów związanych z częścią opozycji, najprawdopodobniej z ugrupowaniami radykalnymi.

CZYTAJ TAKŻE: Kamiński wnioskuje o kontrolę w Fundacji Otwarty Dialog

Kresy.pl / wpolityce.pl / wprawo.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz