Mariusz Kamiński zwrócił się do ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego z wnioskiem o kontrolę w Fundacji Otwarty Dialog.

Według informacji portalu wPolityce, Mariusz Kamiński zwrócił się z wnioskiem o prześwietlenie FOD 25 lipca. Minister Witold Waszczykowski uprawniony jest do kontroli działalności FOD i zbieżności z deklarowanymi celami. Kamiński zwrócił się również z prośbą o przekazanie informacji, czy FOD korzystała ze środków publicznych pozostających w dyspozycji szefa MSZ, bądź innych podmiotów publicznych i ewentualną wysokość tych kwot.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Niedawno media informowały o tym, że szef Rady FOD, Bartosz Kramek, stworzył listę 16 punktów, które miały służyć jako instrument walki z rządem. Jak argumentował Kramek „radykalne metody oporu z krajów wschodnich usprawiedliwiają wyjątkowe w historii III RP okoliczności”. Fundacja Otwarty Dialog została założona przez Lyudmylę Kozlovską, prywatnie będącą żoną Kramka.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Wczoraj w Warszawie środowiska narodowe protestowały przeciwko ingerencjom podmiotów finansowanych przez miliardera George’a Sorosa w Polsce, postulując wprowadzenie zakazu finansowania organizacji pozarządowych działających na terenie Polski z zagranicznych źródeł.

Warto też przypomnieć, o czym nasz portal informował w marcu, że niedawno grupa amerykańskich senatorów zwróciła się z prośbą do sekretarza stanu Rexa Tillersona o ujawnienie rozmiaru finansowania przez Departament Stanu za administracji Baracka Obamy podmiotów powiązanych z Sorosem.

Fundacja Otwarty Dialog współpracuje z International Renaissance Foundation. Jak informowaliśmy w marcu „Ujawnione przez grupę hakerów z DCLeaks w sierpniu ubiegłego roku wewnętrzne dokumenty Open Society Foundation (OSF), kierowanej przez George’a Sorosa, wskazują, że OSF oraz International Renaissance Foundation (IRF) z siedzibą w Kijowie, współpracowały z reprezentantami amerykańskiego Departamentem Stanu w 2014 roku po wybuchu protestów na kijowskim Majdanie.”

Kresy.pl / DoRzeczy / wPolityce

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. gotan
    gotan :

    Panu Kamińskiemu coś umknęło w tej ogromnej nawale pracy!..Ta jego usłużność wobec neobaderii jaka funkcjonuje w ławach sejmowych,senatorskich i ministerialnych jest znamienna…i przypomina do złudzenia pewnego oratora,który w swoim wasalstwie zakończył prośbę słowami: „sytuacja jest dobra,ale nie beznadziejna”. Otóż traktując owego anegdotycznego oratora jako postać rzeczywistą,wcale nie musimy zakładać,że był on po prostu głupcem,który nie rozumiał nawet sensu poszczególnych słów. Natomiast wolno nam założyć,iż chciał on przed swym audytorium ukryć fakt,że jego zdaniem,sytuacja z jaką się zwraca do Waszczykowskiego jest absurdalna..Panie Kamiński a czymże to zajmuje się pański resort?…Czym?…Czy tym ,że paru upadlińców napaskudziło panu na wycieraczkę?!…Taki resort,który nie wie co się w Polsce dzieje….należy wypieprzyć na zbity pysk !!!!