Gosiewska (PiS): Polska musi przyjmować więcej Ukraińców

Posłanka Prawa i Sprawiedliwość Małgorzata Gosiewska w rozmowie dla Telewizji Republika stwierdziła, że Ukraińcy służą polskiej gospodarce.

Gosiewska, występując w porannym programie Telewizji Republika stwierdziła: Dziś gratulujmy Ukrainie. 24 sierpnia uchwalono akt niepodległości Ukrainy. My byliśmy pierwszym krajem, który poparł tę ustawę.

Myślę, że trochę jesteśmy obojętni na Ukrainę, na jej wojnę, a żołnierze tam walczą również o naszą wolność, odpierając sowieckie ataki. W dzisiejszej Ukrainie żyje się niespokojnie, gdyż Ukraina nie uwolniła się od systemu, w którym tkwi od lat, od ogromnej korupcji. Jeśli pozbawia się obywatelstwa człowieka, który ma bardzo duże poparcie w społeczeństwie ukraińskim i jest ważną osoba w życiu obywateli to nie wróży to dobrze dla tego kraju – stwierdziła posłanka Prawa i Sprawiedliwości odnosząc się do sprawy Micheila Saakaszwilego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rząd szykuje zmiany – chce zachęcać Ukraińców do osiedlania się w Polsce

Małgorzata Gosiewska przyznała, że historia relacji polsko-ukraińskich jest fałszowana przez stronę ukraińską. Przywołała odwiedzoną przez siebie wystawę w Przemyślu, która w sposób kłamliwy pokazuje „Akcję Wisła”. Jest jednak zdania, że trzeba rozmawiać i szukać wspólnych historii, pozytywnych dla obu stron. […] Dziś jednak podkreślajmy to co nas łączy! Ukraina jest inna Ukraina niż przed 2014 roku – uważa polityk partii rządzącej.

Zdaniem posłanki Prawa i Sprawiedliwości, Polska musi rozwijać relacje z Ukrainą i ją wspierać. Aby nasze relacje z Ukrainą były coraz lepsze musimy szukać pozytywów. Powinniśmy wspierać ich reformy, przyjmować Ukraińców do Polski, gdyż stanowią ważny element dla naszego rozwoju gospodarczego. Potrzebujemy ich rąk do pracy. – twierdzi Gosiewska.

CZYTAJ WIĘCEJ: NBP: napływ pracowników z Ukrainy hamuje wzrost płac w Polsce

kresy.pl / telewizjarepublika.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz