MSZ wnioskuje o zawieszenie zarządu Fundacji Otwarty Dialog

Wiceszef MSZ Jan Dziedziczak odpowiedział na interpelację posłów z 7 września w sprawie niepokojących działań Fundacji Otwarty Dialog.

Dziedziczak informuje w odpowiedzi na interpelację, że „Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie posiada wiedzy na temat działań Prokuratury w sprawie Fundacji Otwarty Dialog.” Wiceminister informuje jednak, że samo MSZ podjęło szereg działań względem Fundacji Otwarty Dialog.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„[MSZ] zwróciło się z zapytaniem do prezes zarządu fundacji, Pani Lyudmyly Kozlovskiej, dlaczego na oficjalnym profilu fundacji na portalu Facebook umieszczane są informacje nawołujące do nielegalnych działań, takich jak zachęcanie do niewywiązywania się z obowiązku uiszczania podatków czy ataki personalne, wymierzone w konkretne osoby oraz dlaczego Pan Bartosz Kramek, Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog, publikując prywatne posty na swoim profilu na Facebook równocześnie zamieszcza informację o pełnionej funkcji we władzach fundacji, wzywając m.in. do niepłacenia podatków” – informuje Dziedziczak.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ministerstwo wezwało Fundację do „natychmiastowego usunięcia ze stron internetowych, profili na portalach społecznościowych oraz innych publicznych witryn internetowych, zarządzanych, należących lub/i prowadzonych przez fundację, a także wspierających fundację informacji nawołujących do podejmowania nielegalnych działań, w tym skierowanych pod adresem władz państwowych”. Zwrócono się również do Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie „o przeprowadzenie w fundacji kompleksowej kontroli skarbowej, w związku z zamieszczeniem przez fundację wezwania do powszechnego niepłacenia podatków, która rozpoczęła się z dniem 7 sierpnia br.”

Na koniec Dziedziczak informuje posłów, że ministerstwo spraw zagranicznych wystąpiło do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy „z wnioskiem o ustanowienie przez sąd zarządu przymusowego fundacji oraz zawieszenie jej dotychczasowego zarządu.”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Posłowie Kukiz ’15 interpelują ws.fundacji, która chciała polskiego Majdanu

Kresy.pl / Sejm.gov.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz