Piotr Liroy-Marzec poza klubem Kukiz’15

Dzisiaj wieczorem klub Kukiz’15 rozesłał oświadczenie o wniosku o wykluczenia posła Liroya-Marca.

Klub Kukiz’15 na początku oświadczenia przypomniał o celach ruchu – odebraniu władzy skorumpowanym partiom politycznym i oddaniu jej obywatelom. Zdaniem autorów, z tego powodu aby zachować zaufanie naszych wyborców, jesteśmy zmuszeni wystąpić z wnioskiem o wykluczenie Piotra Liroya-Marca z klubu poselskiego Kukiz’15.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W oświadczeniu stwierdzono, że Piotr Liroy-Marzec w swojej działalności poselskiej otoczył się ludźmi, dla których, ze względu na nasze standardy, nie może być miejsca w ruchu Kukiz’15. Są wśród nich byli wpływowi działacze Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Dodano, że znaleźli się wśród nich ludzie, których działalność na styku polityki i biznesu świadczy o ich głębokiej nieuczciwości. Klub wskazał, że część najbliższego otoczenia Piotra Liroya-Marca, jest uwikłana w procesy tak zwanej dzikiej reprywatyzacji w Warszawie.

CZYTAJ TAKŻE: Liroy odchodzi z Kukiz’15? Kukiz: „zakłada swoją grupę, która przystąpi do stowarzyszenia”

Posłowie zaznaczyli, że wielokrotnie prosili Piotra Liroya-Marca, aby ten zakończył współpracę z osobami, których ujawniona przeszłość w żadnym wypadku nie odpowiada standardom Kukiz’15. Niestety bez skutku. Brak reakcji działanie poskutkować miał utratą zaufania do posła, przez co nie jest on obecnie w stanie godnie reprezentować wyborców Kukiz’15.

 

W oświadczeniu można przeczytać zapowiedź, że jeszcze dziś wystąpimy z wnioskiem do Komisji Weryfikacyjnej ds. Reprywatyzacji przy Ministerstwie Sprawiedliwości o zbadanie procesów zmian własnościowych oraz eksmisji lokatorów nieruchomości położonych, między innymi, przy ulicach Puławskiej 10 i Trawiastej 22 w Warszawie. Wystąpimy o przesłuchanie wszystkich beneficjentów oraz uczestników tych procesów, a także o wnikliwe prześledzenie ich działalności wobec innych nieruchomości warszawskich i ich lokatorów, oraz wyciągnięcie odpowiednich konsekwencji prawnych, łącznie z wnioskami do prokuratury. Przypominamy, że Kukiz’15 powstał po to, by walczyć z tak zwanymi „czyścicielami kamienic” a nie z nimi współpracować!

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Posłowie zaznaczyli, że Piotr Liroy-Marzec może wrócić do klubu jeżeli natychmiast zaprzestanie współpracy oraz jakichkolwiek dalszych kontaktów ze wspomnianymi wyżej osobami, a jednocześnie uczciwą pracą w Sejmie udowodni, że zasługuje na zaufanie naszych wyborców.

kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz