Jednym z głównych przejawów zła we współczesnym świecie jest ideologia gender – ostrzega Papież Franciszek. W przyszłym tygodniu do księgarń trafi książkowy wywiad z Ojcem Świętym o postaci Jana Pawła II. Prasa opublikowała jego fragmenty.

Szczególne emocje wzbudziły zawarte w nim opinie papieża nt. ideologii gender. Jego zdaniem chce ona zniszczyć u korzeni stwórczy zamysł Boga dla każdego z nas, sprawić, aby wszystko było jednolite, neutralne. Jest to atak na różnorodność, na kreatywność Boga, na mężczyznę i kobietę – mówi.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Ojciec Święty zaznacza, że chodzi mu o ideologię, która nie liczy się z rzeczywistością, z prawdziwą różnorodnością osób, z niepowtarzalnym i wyjątkowym charakterem każdego z nas. To nie usunięcie różnic sprawi, że staniemy się sobie bliżsi, lecz przyjęcie innego w jego odmienności, odkrycie bogactwa, jakim jest jego odmienność – przekonuje papież.

Franciszek podkreśla, że chrześcijaństwo zawsze dawało pierwszeństwo faktom, a nie ideom. Gender natomiast jest ideą, która chcę się narzucić w sposób podstępny rzeczywistości i usiłuje „podkopać fundamenty ludzkości we wszystkich środowiskach i na wszystkich szczeblach edukacji, staje się dyktatem kulturowym, który jest narzucany przez niektóre państwa jako jedyna możliwa droga kultury, do której trzeba się dostosować”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Papież zastrzegł, że jego słowa nie mają na celu dyskryminacji kogokolwiek, oraz że nie odnoszą się do osób homoseksualnych, którym, tak jak mówi Katechizm, „trzeba towarzyszyć i otoczyć ich opieką duszpasterską”.

Franciszek wypowiada się w wywiadzie o Janie Pawle II jako o „człowieku modlitwy”, który „całkowicie zanurzał się w tajemnicy Boga”. Broni także jego „duchowej” interpretacji wydarzeń historycznych, takich jak zamach na jego życie w 1981 roku, który wedle Jana Pawła II był wypełnieniem objawień fatimskich. Kto się modli potrafi odczytywać wydarzenia w sposób transcendentny, nie zadawala się analizami samego tylko rozumu. A zatem to nie Jan Paweł II nie zachował umiaru, lecz raczej ci, którzy w sposób zbyt powierzchowny patrzą na wydarzenia historii – przekonuje Franciszek.

Kresy.pl / vaticannews.va

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz