We wtorek izraelskie służby zburzyły palestyński dom w rejonie Jabal as-Sindas w południowej części al-Khalil. Oficjalnym powodem był brak odpowiednich zezwoleń na budowę. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania pokazujące, jak palestyńskie kobiety próbują bronić swoich domów przed wyburzeniem.

Miejscowe źródła podają, że spychacz kierowany przez żołnierzy izraelskiej armii przewrócił piętrowy dom i zbiornik na wodę należący do mieszkańców – podaje portal Palestinian Information Center. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania przedstawiające palestyńskie kobiety, które usiłują bronić swoich domów przed wyburzeniem przez izraelskie wojsko i osadników.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5525.41 PLN    (25.11%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zobacz także: Izrael ogłosił nowy plan ekspansji

Medium zwraca uwagę, że izraelskie władze nakładają surowe ograniczenia budowlane na mieszkańców okupowanych terytoriów palestyńskich.

W październiku br. izraelskie służby likwidowały palestyński cmentarz Yusufija w Jerozolimie. Na Twitterze zamieszczono wówczas nagranie pokazujące palestyńską kobietę, która nie chce oderwać się od niszczonego grobu jej syna.

Również w październiku Izrael posunął się naprzód z planami budowy około 3000 domów dla żydowskich osadników na okupowanym Zachodnim Brzegu.

Zobacz także: Spektakularna ucieczka Palestyńczyków z izraelskiego więzienia [+VIDEO]

Podawaliśmy, że podczas listopadowego przemówienia na Zgromadzeniu Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych, ambasador Izraela przy ONZ Gilad Erdan demonstracyjnie podarł raport Rady Praw Człowieka dotyczący nieprzestrzegania praw człowieka przez Izrael.

Przypomnijmy, że w maju bieżącego roku Rada Praw Człowieka ONZ zdecydowała, że przeprowadzi dochodzenie w sprawie niedawnego konfliktu między Izraelem a Hamasem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Izrael odmówił przedłużenia wiz pracownikom ONZ, którzy zajmują się prawami człowieka w Palestynie

W marcu br. Rada Praw Człowieka ONZ zatwierdziła rezolucję wzywającą do nałożenia embarga na broń wobec Izraela. 32 kraje głosowały za zatwierdzeniem dokumentu, przeciw głosowało 6 państw. Powodem rezolucji jest łamanie praw człowieka przez Izrael. Za przyjęciem rezolucji głosowała m.in. Polska.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku Organizacja Narodów Zjednoczonych w przeważającej większości zagłosowała za przyjęciem projektu rezolucji na rzecz państwowości Palestyny.

Także w listopadzie 2020 roku ONZ potępiła Izrael za prowadzenie rozbiórek palestyńskich domów.

Zobacz także: W 2020 r. Izrael zniszczył 313 palestyńskich domów na Zachodnim Brzegu

english.palinfo.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz