Rosyjski producent broni Ałmaz – Antiej dostarczył w tym roku ostatni zestaw pocisków przeciwlotniczych średniego i dalekiego zasięgu S-400 rosyjskiej armii, wypełniając swój roczny plan dostaw przed terminem, poinformowała firma w oświadczeniu w środę.

Jak przekazała agencja prasowa Tass, producent broni Ałmaz – Antiej poinformował w środę, że ostatni w tym roku zestaw pocisków przeciwlotniczych średniego i dalekiego zasięgu S-400 został dostarczony do rosyjskiej armii. Firma wypełniła swoje tegoroczne zobowiązania przed terminem.

„Grupa Ałmaz-Antiej dostarczyła w tym roku ministerstwu obrony następny i ostatni zestaw rakiet ziemia-powietrze S-400 Triumf w ramach zobowiązań wynikających z planu zamówień obronnych” – czytamy w oświadczeniu.

Zobowiązania firmy wobec ministerstwa obrony Rosji dotyczące dostarczenia zestawów przeciwlotniczych S-400 „Triumf” zostały zrealizowane „w całości i przed terminem” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny, Jan Nowikow.

Po dostarczeniu do Ministerstwa Obrony, systemy S-400 przeprowadziły próbne strzelanie na poligonie, głosi oświadczenie.

„Po wynikach ostrzału sprzęt wojskowy działał bezproblemowo, dostawy przebiegły pomyślnie” – podkreśliła firma.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wcześniejsza dostawa odbyła się we wrześniu. „W ramach zobowiązań wynikających z kontraktu obronnego państwa, Korporacja Ałmaz-Antiej SA przekazała ministerstwu obrony narodowej kolejny (trzeci w 2020 r.) pułk rakietowych zestawów przeciwlotniczych S-400 przed czasem” – przekazała firma w ogłoszeniu.

Jak podaje służba prasowa, próby uruchomienia systemów odbyły się na poligonie Kapustin Jar. Nie było żadnych skarg na sprzęt; załogi wykonały swoje zadanie na ocenę „A”. Specjaliści korporacji towarzyszyli przedstawicielom klientów państwowych podczas testów.

Systemy rakietowe ziemia-powietrze S-400 Triumf (w kodzie NATO – SA-21 Growler) to najbardziej zaawansowany system broni przeciwlotniczej jaką dysponuje Rosja. Stanowi zmodyfikowaną wersję systemu S-300PMU (w kodzie NATO – SA-10C). Według źródeł rosyjskich S-400 jest w stanie niszczyć samoloty i pociski manewrujące na odległość do 400 kilometrów, a cele balistyczne o prędkości do 4,8 km/s – na dystansie do 60 kilometrów. Może niszczyć cele znajdujące się na wysokości do 30 km.

Zobacz też: Kolejny pułk systemów S-400 został przekazany rosyjskiej armii

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz