Strona rosyjska oświadczyła w czwartek, że pracuje „bardzo ciężko”, aby przyspieszyć dostawy systemów S-400 do Indii, mimo że dostawa pierwszej partii systemu uzbrojenia planowana jest na koniec przyszłego roku – poinformował portal The Hindu.

Jak poinformował portal The Hindu, Rosjanie próbują przyspieszyć prace związane z dostawą systemów S-400 do Rosji. Pierwsze systemy miały zostać przekazane Indiom dopiero pod koniec przyszłego roku.

Podczas briefingu dla mediów online Roman Babuszkin, zastępca szefa misji dyplomatycznej Rosji w Indiach, powiedział również, że obie strony pracują nad porozumieniem o wzajemnym wsparciu logistycznym i są bliskie podpisania wielomiliardowego porozumienia, na mocy którego indyjsko-rosyjska spółka joint venture wyprodukuje 200 śmigłowców szturmowych dla indyjskich sił zbrojnych.

Zobacz też: Indie proszą Rosję o przyspieszenie dostaw sprzętu wojskowego. Chodzi o most powietrzny

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Zapytany, czy podstawowa umowa o wymianie i współpracy podpisana między Indiami a USA będzie miała wpływ na bezpieczeństwo operacji rosyjskich platform przez siły zbrojne Indii, Babuszkin nie udzielił bezpośredniej odpowiedzi, ale powiedział, że powiązania obronne Moskwy z Indiami są odporny na wszelkie „ograniczenia i obcą ingerencję”.

„Dość uważnie obserwujemy relacje w strategicznych obszarach między Indiami a innymi narodami, w tym oczywiście USA. Ale jednocześnie jesteśmy absolutnie pewni, że cokolwiek tworzy więzi między Indiami a innymi narodami, nie odbywa się to kosztem interesów Rosji” – zapewnił.

W zeszłym miesiącu Indie i Stany Zjednoczone podpisały przełomowe porozumienie BECA, które zapewni dzielenie się zaawansowaną technologią wojskową, mapami geoprzestrzennymi i tajnymi danymi satelitarnymi między ich siłami zbrojnymi.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Jeśli chodzi o naszą współpracę obronną z Indiami, jest ona odporna na jakiekolwiek ograniczenia i obcą ingerencję, ponieważ odzwierciedla ona interesy narodowe obu krajów i z dużym poczuciem zaufania podchodzimy do przyszłych postępów w naszych więziach” – powiedział Babuszkin.

W sprawie umowy S-400 przekazał: „Terminy pozostały w tej chwili niezmienione. Pierwsza partia ma zostać dostarczona do końca 2021 roku, Ale pracujemy bardzo ciężko nad wcześniejszą dostawą”.

Zobacz też: Rosja szykuje wyrzutnie S-400 dla Indii

Kresy.pl/The Hindu

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz