Facebook usunął stronę Janusza Korwin-Mikkego

Z serwisu Facebook zniknęła strona Janusza Korwin-Mikkego. Był on na Facebooku najbardziej popularnym polskim politykiem. Sam Korwin-Mikke twierdzi, że nie wie, z jakiego powodu usunięto jego stronę.

O usunięciu strony polityk Konfederacji powiadomił w czwartek na Twitterze. „Z kompletnie niezrozumiałych powodów Faszyści&Bolszewicy usunęli mi stronę” – napisał Korwin-Mikke.

Jak podaje Wirtualna Polska, fanpage posła Konfederacji obserwowało prawie 780 tys. użytkowników. Tylu fanów nie mają m.in. Andrzej Duda (755 tys. obserwujących) czy Szymon Hołownia (700 tys.).

Wyrzucenie Korwin-Mikkego z Facebooka wzbudziło u niektórych polskich polityków refleksję na temat wpływu cyfrowych potentatów na współczesną debatę publiczną.

„Korwin-Mikke stracił konto na FB. Pewnie nie takiej reakcji oczekiwał na swoje liczne prowokacje. Ale to pokazuje też, jakie nowe ramy debaty, ograniczanie wolności słowa i cenzurę narzuca globalna dominacja kilku serwisów społecznościowych” – napisał na Twitterze poseł PSL-Kukiz’15 Stanisław Tyszka. „Bardzo wiele wypowiedzi JKM mi się nie podoba. Jednak nowoczesna lewica tak jak i ta 'stara’ ma ogromny problem ze zrozumieniem co to znaczy wolność słowa i jak ważna jest dla budowy silnego państwa” – uważa europoseł PiS Patryk Jaki.

Korwin-Mikkego w obronę wziął też inny poseł Konfederacji Konrad Berkowicz, który utworzył na Facebooku wydarzenie „Przywrócić stronę Korwin-Mikkego na Facebooku!”. Berkowicz uważa, że Facebook „ma prawo do cenzury”, ale jego użytkownicy mają prawo do nacisku konsumenckiego i wyrażania opinii na temat tej decyzji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Inne zdanie niż Berkowicz ma redaktor naszego portalu Karol Kaźmierczak: „Ponieważ życie społeczne w coraz większym stopniu przenosi się do cybersfery, a szczególnie na platformy społecznościowe, które mają coraz większy wpływ na kształtowanie polityki czy wręcz kultury, trzeba zdecydowanie stwierdzić-to kwestia zbyt ważna by pozostawić ją wolnemu rynkowi” – napisał Kaźmierczak na Twitterze, wcześniej wyrażając nadzieję, że decyzja Facebooka pozwoli Korwin-Mikkemu dostrzec „ograniczenia swojej ideologii”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Facebook grozi usunięciem strony Kresy.pl z powodu opublikowania historycznego zdjęcia

Kresy.pl / wp.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz