Niemiecka prezydencja zwołała na poniedziałek pilne spotkanie państw UE. Będzie ono związane z nową odmianą koronawirusa, która została zidentyfikowana w Wielkiej Brytanii.

Prezydencja niemiecka zaprosiła państwa członkowskie UE na pilne posiedzenie mechanizmu kryzysowego jutro rano o godzinie 11.00. W porządku obrad koordynacja UE w odpowiedzi na nowo zidentyfikowany wariant COVID19 w Wielkiej Brytanii – rzecznik niemieckiej prezydencji Sebastian Fischer napisał w niedzielę na Twitterze.

W niedzielę szef Rady Europejskiej Charles Michel zorganizował wideokonferencję z przedstawicielami krajów członkowskich UE. Dotyczyła nowej odmiany koronawirusa. “Państwa członkowskie wymieniły się informacjami na temat środków, które zamierzają podjąć w najbliższych godzinach” – unijne źródło przekazało PAP.

14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock poinformował o wykryciu w Wielkiej Brytanii nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2. Podkreślił wówczas, że odnotowano ponad 6 tys. zakażeń nową odmianą, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Hancock zaznaczył, że nowy wariant rozprzestrzenia się szybciej niż odmiana, która była znana dotychczas.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Generalna kwarantanna w Londynie

Z powodu wykrycia nowej odmiany koronawirusa, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wezwała kraje Europy do zaostrzenia kontroli.

W związku z nową odmianą wirusa rząd w Hadze wstrzymał w niedzielę wszystkie połączenia lotnicze z Wielką Brytanią. Belgia i Włochy podjęły podobną decyzję. Także Berlin rozważa podobną opcję.

pap / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply