Liczba osób zaszczepionych w Wielkiej Brytanii przeciwko koronawirusowi niedługo sięgnie pół miliona – oświadczył w niedzielę brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie dopuściła do użycia szczepionkę przeciw koronawirusowi, która została opracowana przez firmy Pfizer i BioNTech. Szczepienia w kraju zostały rozpoczęte 8 grudnia. Niedzielna deklaracja brytyjskiego ministra zdrowia wskazuje, że liczba osób zaszczepionych w Wielkiej Brytanii przeciwko koronawirusowi sięgnie niedługo pół miliona – podaje portal livemint.com.

W listopadzie Pfizer, który opracował szczepionkę wspólnie z niemiecką firmą BioNTech poinformował, że ostateczne wyniki późnej fazy testów wskazują, że szczepionka ma 95-procentową skuteczność.

W sobotę szczepionka na Covid-19 firmy Pfizer i jej niemieckiego partnera BioNTech, została zatwierdzona przez szwajcarski urząd ds. rejestracji i kontroli leków Swissmedic.

Wcześniej – 7 – grudnia instytucja nie wydała zgody na użycie trzech różnych szczepionek przeciw Covid-19, które zostały zamówione przez szwajcarski rząd. Oceniono wówczas, że w dokumentacji brakowało ważnych danych w kwestii bezpieczeństwa, skuteczności i jakości.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock poinformował o wykryciu w Wielkiej Brytanii nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2. Podkreślił wówczas, że odnotowano ponad 6 tys. zakażeń nową odmianą, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Hancock zaznaczył, że nowy wariant rozprzestrzenia się szybciej niż odmiana, która była znana dotychczas.

Z powodu wykrycia nowej odmiany koronawirusa, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wezwała w niedzielę kraje Europy do zaostrzenia kontroli.

W związku z powyższym rząd w Hadze wstrzymał w niedzielę wszystkie połączenia lotnicze z Wielką Brytanią. Belgia i Włochy podjęły podobną decyzję. Także Berlin rozważa podobną opcję.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Niemiecka prezydencja zwołała na poniedziałek pilne spotkanie państw UE. Będzie ono związane z nową odmianą koronawirusa, która została zidentyfikowana w Wielkiej Brytanii.

Zobacz także: Benjamin Netanjahu zaszczepił się na Covid-19: “Mały zastrzyk dla człowieka, ogromny krok dla zdrowia wszystkich”

livemint.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply