Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie dopuściła do użycia szczepionkę przeciw koronawirusowi, która została opracowana przez firmy Pfizer i BioNTech – poinformował w środę brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. W przyszłym tygodniu w kraju powinny rozpocząć się szczepienia.

Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock oświadczył w środę, że Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie dopuściła do użycia opracowaną przez firmy Pfizer i BioNTech szczepionkę przeciw koronawirusowi – podaje agencja „Reuters”. Podkreślił, że szczepienia w kraju powinny ruszyć w przyszłym tygodniu.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3816.49 PLN    (17.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Od początku przyszłego tygodnia rozpoczniemy w naszym kraju program szczepień przeciwko COVID-19” – zadeklarował Hancock.

W listopadzie Pfizer, który opracował szczepionkę wspólnie z niemiecką firmą BioNTech poinformował, że ostateczne wyniki późnej fazy testów wskazują, że szczepionka ma 95-procentową skuteczność.

Wielka Brytania już wcześniej podpisała umowę na zakup 40 mln dawek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w 9 listopada Pfizer podał wstępne dane testów szczepionki dające nadzieję na 90-procentową jej skuteczność. Wywołało to nagły wzrost notowań giełdowych tej firmy. Kilka dni później okazało się, że prezes Pfizera sprzedał większość swojego pakietu akcji tej firmy w tym samym dniu. Transakcja została jednak zaplanowana jeszcze w sierpniu br.

We wtorek szef KPRM Michał Dworczyk został zapytany, kiedy na Covid-19 zostanie zaszczepiony pierwszy polski pacjent. „To przede wszystkim zależy od producentów i dostawców szczepionek. Zgodnie z ich deklaracjami, te szczepionki trafią na przełomie grudnia i stycznia do Polski. W tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki ogłosi założenia programu szczepień, który się rozpocznie w Polsce niezwłocznie po tym, jak szczepionki zostaną do naszego kraju dostarczone” – odpowiedział.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył w połowie listopada, że rząd zamówił 16 mln dawek jednej ze szczepionek na koronawirusa.

reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz