Szwajcarski urząd odpowiedzialny za dopuszczanie do użytku preparatów medycznych nie zatwierdził trzech szczepionek przeciw COVID-19.

Urząd ds. rejestracji i kontroli leków Swissmedic poddał swojej procedurze szczepionki wyprodukowane przez koncerny Pfizer/BioNTech, AstraZeneca i Moderna. Urząd odmówił rejestracji wszystkich trzech preparatów, jak poinformowała w poniedziałek telewizja Polsat News.

Szef wydziału Swissmedic zajmującego się autoryzacją Claus Bolte stwierdził, że producenci wspomnianych szczepionek nie przedstawili pełnej dokumentacji badań klinicznych osób używających preparatów. Jak podaje portal Polsat News, Swissmedic domaga się dalszych danych, między innymi na temat chorób wcześniej przebytych przez osoby, które testowały wybrane szczepionki.

Urząd podkreśla, że szczepionki zostały przygotowane w szybkim tempie dlatego domaga się szerokiego przekroju badań naświetlających ich oddziaływanie na różne grupy ludzi.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Decyzja Swissmedic może skomplikować działania władz Szwajcarii. Jak podał Polsat News przyjęły one już plan szybkiego zaszczepienia większości mieszkańców Konfederacji. Virginie Masserey, urzędniczka odpowiedzialna za walkę z epidemiami powiedziała, że władze chcą rozpocząć kampanię masowych szczepień już na początku przyszłego roku. Kampania miałaby polegać na szczepieniu do 70 tys. osób dziennie tak, aby szybko zaszczepić co najmniej 6 mln na 8,5 mln mieszkańców Szwajcarii.

Od początku pandemii w kraju tym koronawirusem SARS CoV-2 zaraziło się około 340 tys. osób. Zmarło około 5 tys. nosicieli.

Czytaj także: Pandemia w Rosji przyspiesza – kolejny rekord

polsatnews.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz