Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wezwała kraje Europy do zaostrzenia kontroli. Powodem jest pojawienie się w Wielkiej Brytanii nowego wariantu koronawirusa. Przypadki zakażenia nowa odmianą SARS-CoV-2  wykryto nie tylko w Wielkiej Brytanii, lecz także w Danii i Holandii. Rząd w Hadze wstrzymał wszystkie połączenia lotnicze z Wielką Brytanią. Belgia i Włochy podjęły podobną decyzję. Także Berlin rozważa podobną opcję.

Rzecznik europejskiego oddziału WHO oświadczył w rozmowie z agencją AFP, że WHO zaleca swoim członkom zwiększenie możliwości sekwencjonowania wirusa, póki nie będzie wiadomo więcej o zagrożeniu, które stwarza nowy wariant. W związku z nową odmianą koronawirusa holenderski rząd wstrzymał wszystkie połączenia lotnicze z Wielką Brytanią. Belgia i Włochy podjęły podobną decyzję – poinformował w niedzielę “The Guardian”. Także Berlin rozważa podobną opcję.

14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock poinformował o wykryciu w Wielkiej Brytanii nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2. Podkreślił wówczas, że odnotowano ponad 6 tys. zakażeń nową odmianą, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Hancock zaznaczył, że nowy wariant rozprzestrzenia się szybciej niż odmiana, która była znana dotychczas.

Dodał wówczas, że “w tym momencie nic nie wskazuje, by ten wariant powodował większe prawdopodobieństwo poważnego przebiegu choroby. A najnowsze wskazania kliniczne mówią, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby ta mutacja nie zareagowała na szczepionkę”.

WHO informuje, że dziewięć zakażeń nowym wariantem koronawirusa zostało potwierdzonych w Danii. Pojedyncze przypadki wykryto także w Holandii i Australii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Generalna kwarantanna w Londynie

W związku z nową odmianą wirusa rząd w Hadze wstrzymał w niedzielę wszystkie połączenia lotnicze z Wielką Brytanią. Belgia i Włochy podjęły podobną decyzję. Także Berlin rozważa podobną opcję.

theguardian.com / reuters.com / bbc.com / usnews.com / livemint.com / pap / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply