Turecka firma technologiczna przekształciła śmigłowiec w bezzałogowy statek powietrzny o dużej ładowności, długim czasie lotu i dużym zasięgu – poinformowała w sobotę turecka agencja prasowa Anadolu.

Jak poinformowała agencja prasowa Anadolu, turecka firma Titra przekształciła śmigłowiec w bezzałogowy statek powietrzny o dużej ładowności, długim czasie lotu i dużym zasięgu. Dron ma być wykorzystywany zarówno do celów wojskowych jak i cywilnych.

„Podstawową technologią i rozwiązaniem projektu jest zmniejszenie potrzeby bezpośredniego zaangażowania ludzi” – powiedział agencji Anadolu Selman Donmez, dyrektor generalny Titra Technology. Dodał, że przebudowy dokonano we współpracy z białoruską firmą inżynierską.

Zobacz też: Turcja opracowała swój pierwszy, nawodny bezzałogowiec bojowy [+VIDEO]

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Bezzałogowy helikopter jest w stanie unieść do 160 kilogramów przy zasięgu do 800-850 kilometrów i wysokości ponad 4572 metrów. Donmez powiedział, że firma chce stopniowo zwiększać tempo swojej produkcji. „Chcemy rozpocząć masową produkcję do końca 2021 roku” – podkreślił.

Zaznaczył, że pojazd może być wykorzystywany w dziedzinie komunikacji poprzez integrację stacji bazowej w sytuacjach awaryjnych i katastrof oraz w celach logistycznych dzięki dużej ładowności.

Może też wykonywać takie zadania, jak dostawa amunicji na tereny działań wojskowych – podkreślił Donmez.

Zobacz też: Przed szczytem UE Turcja wycofała swój statek badawczy ze spornych wód Morza Śródziemnego

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przerobiony śmigłowiec, oparty jest na załogowym, włoskim śmigłowcu CH7, będącym wspólnym projektem tureckiej firmy inżynieryjnej TITRA oraz UAVOS. Lot testowy został wykonany w ramach przygotowań do wypuszczania na rynek turecki.

Zobacz też: Turcja zakończyła testy swojego rakietowego systemu obrony powietrznej [+VIDEO]

Kresy.pl/Anadolu

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz