Nowa mutacja koronawirusa w Wielkiej Brytanii

Minister zdrowia Wielkiej Brytanii Matt Hancock twierdzi, że szybkość rozprzestrzeniania się koronawirusa w tym państwie może mieć związek z jego mutacją.

Hancock skomentował w poniedziałek dużą dynamikę zakażeń COVID-19 w południowej Anglii. Jak stwierdził, na podstawie danych z około 60 gmin w tym regionie nadeszły informacje, że u zakażonych wykryto nową mutację koronawirusa, podał portal BBC. Nową odmianę Brytyjczycy oznaczyli jako VUI – 202012/01

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Hancock twierdzi, że brytyjscy naukowcy poinformowali już o swoim odkryciu Światową Organizację Zdrowia (WHO). Z ich badań wynika, że nowa mutacja nie powoduje choroby cięższej w przebiegu niż dotychczasowe formy koronawirusa lub, że dotychczasowe szczepionki nie dają odporności wobec mutanta, jak podało BBC.

Władze sugerują natomiast, że nowa odmiana koronawirusa jest bardziej zaraźliwa. Mutant odpowiada za szybki wzrost liczby zakażonych w Londynie, hrabstwach Kent, Essex i Hertfordshire. Zidentyfikowano tam już około 1000 przypadków nosicielstwa nowej mutacji wirusa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii odnotowano 1,849 mln przypadków zakażenia się koronawirusem COVID-19. W niedzielę poziom dobowy nowych zakażeń wyniósł 18 447 przypadków.

Czytaj także: Rosjanie podają dane na temat efektywności swojej szczepionki

bbc.com/dalymail.co.uk/worldometers.info/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz