W piątek szef MSW Bawarii Joachim Herrmann oświadczył, że w przypadku ataku nożownika w Wurzbuergu, niemieckie władze nie wykluczają podłoża islamistycznego. W ataku zginęły trzy osoby, a pięć zostało poważnie rannych. Według jednego ze świadków nożownik miał krzyczeć przed atakiem “Allahu Akbar!”.

Hermann powiedział na antenie telewizji publicznej, że według jednego ze świadków podejrzany krzyczał “Allahu Akbar!”, arabskie wyrażenie oznaczające “Bóg jest wielki!” i często kojarzone z aktami islamistycznego terroryzmu – podaje agencja “Reuters”.

“To sugeruje możliwy motyw islamistyczny, w tym kierunku też jest prowadzone śledztwo” – dodał.

Zobacz także: Krzyczał “Allahu Akbar” i próbował podbiec do Angeli Merkel [+VIDEO]

Do ataku doszło w piątek po południu w centrum miasta Wuerzburg w Bawarii. W wyniku ataku trzy osoby zginęły, a pięć zostało rannych. Napastnik został postrzelony przez policję w nogę i obezwładniony. Sprawca prawdopodobnie działał w pojedynkę.

Niemiecka policja zapewniła, że sytuacja jest teraz pod kontrolą. „Napastnik został obezwładniony po tym, jak policja użyła broni palnej” – napisała na Twitterze policja z Dolnej Frankonii. „Nie ma żadnych oznak drugiego podejrzanego. Nie ma żadnego zagrożenia dla ludności”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Filmy opublikowane w mediach społecznościowych pokazują młodego mężczyznę, który wydaje się trzymać nóż i do czasu przyjazdu policji jest odpychany przez innych mężczyzn trzymających krzesła.

Zobacz także: Strzelanina w Berlinie. Trzy osoby ranne

Czytaj także: Panika w paryskim kinie po tym, jak Algierczyk zaczął krzyczeć „Allahu akbar!”

reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply